fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Strażak z koronawirusem. Cała komenda na kwarantannie

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej z sąsiednich powiatów przejęły od czwartku obowiązki strażaków z Nowego Miasta Lubawskiego po tym, jak u jednego z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem. Komenda powiatowa PSP zostanie zdezynfekowana, a personel czeka kwarantanna.

Jak poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej PSP st. kpt. Rafał Melnyk, przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w czwartek rano u jednego z funkcjonariuszy komendy powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Według rzecznika, z tego powodu, w uzgodnieniu z inspekcją sanitarną, wdrożono natychmiast procedury mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Oznacza to, że tamtejsi strażacy zostali odizolowani, przestali wyjeżdżać na akcje i nie biorą udziału w żadnych działaniach. Wszyscy, w tym pracownicy biurowi komendy, zostali objęci kwarantanną domową i przejdą badania na obecność koronawirusa. Dotyczy to w sumie kilkudziesięciu osób.

reklama

Dodał, że strażak, u którego wykryto zakażenie koronawirusem, nie był w komendzie od poniedziałku, pracował zdalnie.

Oficer prasowy poinformował również, że do budynku nowomiejskiej komendy została skierowana specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego, która przeprowadzi dezynfekcję pomieszczeń i sprzętu używanego podczas akcji. Ma to umożliwić dalsze funkcjonowanie komendy, do której będą skierowani tymczasowo strażacy spoza powiatu.

„Na tę chwilę, żeby zapewnić bezpieczeństwo ludności, na teren powiatu nowomiejskiego zadysponowano strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Działdowa, którzy nie będą mieli kontaktu z miejscowymi strażakami. Również komendy ościenne z Iławy, Ostródy i Brodnicy są postawione w stan gotowości i w razie potrzeby mogą prowadzić działania na terenie powiatu nowomiejskiego” – mówił.

Rzecznik warmińsko-mazurskiej Straży Pożarnej podkreślił, że tymczasowe zamknięcie budynku nowomiejskiej komendy i wyłączenie z pracy miejscowych strażaków nie oznacza, że na terenie miasta i powiatu przestała działać PSP.

„Mieszkańcom nic nie zagraża. Panujemy nad sytuacją. Cały czas są i będą przyjmowane wszystkie zgłoszenia, będziemy podejmować interwencje i udzielać pomocy” – zapewnił.

Na Warmii i Mazurach odnotowano w czwartek trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie zachorowało dotychczas w regionie 36 osób; jedna już wyzdrowiała.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

2 KOMENTARZE

  1. czyli strażaków odesłano do domu do ich rodzin z tekstem – obserwujcie się a jak będą objawy to zrobimy badania czy zrobiono im badania i odizolowano całkowicie zapewniając lokale+żarcie na koszt państwa?
    Proste pytanie chyba? Trochę rzetelności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs