fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

18 C
Olsztyn
środa, 8 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus: żłobki i placówki wsparcia nadal nieczynne

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Funkcjonowanie olsztyńskich placówek pomocowych i żłobków zostaje zawieszone do 10 kwietnia. Takie polecenie wydał Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Przedłużenie zamknięcia placówek ma związek z rozwiązaniami zmierzającymi do zapobieżeniem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Polecenie dotyczy okresu między 26 marca a 10 kwietnia.

Zawieszona zostaje działalność żłobków oraz klubów dziecięcych prowadzonych przez samorząd, ale także przez inne podmioty. Polecenie dotyczy także placówek wsparcia dziennego, centrów i klubów integracji społecznej, dziennych domów  i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej.

reklama

Przypominamy jednocześnie, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalne numery telefonów dla osób starszych. Można tam uzyskać wsparcie związane z zakupami, uzyskaniem żywności, w dostawą leków, czy potrzeb w zakresie wsparcia psychologicznego. Wystarczy zadzwonić pod jeden z sześciu numerów telefonu (od poniedziałku do piątku między 7:15 a 17:00):
* 608 239 567
* 506 359 557
* 504 042 814
* 89 533 31 21
* 89 534 67 43
* 89 534 65 59

Pomocą służą również harcerze.
* Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP: alarmowy numer telefonu – 535 056 768; adres e-mail – [email protected];
* Pogotowie Harcerzy i Harcerek ZHR: e-mailowy – [email protected].

Można też skontaktować się z wolontariuszami Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI: nr telefonu – 695 054 128, adres e-mail – [email protected].

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs