fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 6 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koronawirus: żłobki i placówki wsparcia nadal nieczynne

Funkcjonowanie olsztyńskich placówek pomocowych i żłobków zostaje zawieszone do 10 kwietnia. Takie polecenie wydał Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Przedłużenie zamknięcia placówek ma związek z rozwiązaniami zmierzającymi do zapobieżeniem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Polecenie dotyczy okresu między 26 marca a 10 kwietnia.

Zawieszona zostaje działalność żłobków oraz klubów dziecięcych prowadzonych przez samorząd, ale także przez inne podmioty. Polecenie dotyczy także placówek wsparcia dziennego, centrów i klubów integracji społecznej, dziennych domów  i klubów seniora, środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej.

Przypominamy jednocześnie, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalne numery telefonów dla osób starszych. Można tam uzyskać wsparcie związane z zakupami, uzyskaniem żywności, w dostawą leków, czy potrzeb w zakresie wsparcia psychologicznego. Wystarczy zadzwonić pod jeden z sześciu numerów telefonu (od poniedziałku do piątku między 7:15 a 17:00):
* 608 239 567
* 506 359 557
* 504 042 814
* 89 533 31 21
* 89 534 67 43
* 89 534 65 59

Pomocą służą również harcerze.
* Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP: alarmowy numer telefonu – 535 056 768; adres e-mail – [email protected];
* Pogotowie Harcerzy i Harcerek ZHR: e-mailowy – [email protected].

Można też skontaktować się z wolontariuszami Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI: nr telefonu – 695 054 128, adres e-mail – [email protected].

ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...