fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Mieszkańcy wybiorą projekt ekociepłowni

reklama

Poznaliśmy już trzy propozycje architektoniczne planowanej inwestycji. Jednak ostateczna decyzja należy do mieszkańców Olsztyna. 

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przedstawili koncepcje architektoniczne budynku, w którym ma być wytwarzane ciepło i prąd. Jeszcze w tym tygodniu ma się zacząć plebiscyt, w którym olsztynianie opowiedzą się za jednym z projektów.

Autor wizualizacji: Deja Architekci.
Autor wizualizacji: Deja Architekci.

Chcemy, aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się, która z koncepcji podoba im się najbardziej – wyjaśnia Andrzej Sadowski z jednej z agencji pracujących dla MPEC-u. – Głosowanie będzie odbywać się dwutorowo. Jedną z możliwości będzie wypowiedzenie się na naszej stronę internetowej (TUTAJ). Natomiast druga będzie bardziej tradycyjna. Przygotujemy urny, które zostaną ustawione w ośmiu miejscach Olsztyna. Poza tym będą dwa mobilne punkty, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców.

reklama

Wybrana propozycja zostanie dołączona do dokumentacji przyszłej Ekociepłowni, która ma stanąć na ośmiohektarowej działce przy ul. Lubelskiej. Właśnie trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy wybudowali taką instalację w partnerstwie publiczno-prywatnym.

Jesteśmy na etapie zakończenia wyboru partnera – mówi kierownik Zespołu Projektowego w olsztyńskim MPEC-u, Lidia Warnel. – Rozmowy powinny zakończyć się w tym roku, w styczniu ma powstać specyfikacja warunków zamówienia i wówczas zaprosimy zainteresowane firmy do składania końcowych ofert. Budowa Ekociepłowni powinna zacząć się w 2017 roku, a instalacja powinna być w pełni działająca w 2020 roku. 

Plebiscyt ma potrwać do 20 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone do 11 stycznia.

Autor wizualizacji: Pantel.
Autor wizualizacji: Pantel.

[custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze