15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Olsztynie. Zmarła zakażona osoba

WiadomościKolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Olsztynie. Zmarła zakażona osoba

Na Warmii i Mazurach potwierdzono we wtorek przed południem nowy przypadek zachorowania na COVID-19. W sumie z regionu zachorowało 26 osób – podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Guzek poinformował, że zdiagnozowany pacjent to starsza kobieta z Olsztyna, która powróciła z Włoch. Jej stan lekarze oceniają jako dobry. Przebywa w szpitalu w Ostródzie.

Według informacji podawanych w poniedziałek wieczorem przez służby wojewody na Warmii i Mazurach w związku z koronawirusem są hospitalizowane 73 osoby. Na kwarantannie domowej przebywa 738 osób. Kolejne 2243 osoby pozostają na tzw. kwarantannie ustawowej, czyli obowiązującej po powrocie z zagranicy. W województwie nadzorem epidemiologicznym objęto 1753 osoby.

reklama

Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek przed południem, że potwierdzono 774 przypadków COVID-19 w Polsce. Zmarło dziewięć osób.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
agaaga1@wp.pl
24 marca 2020 11:22

Wszyscy wiemy co dzieje się w ostatnim czasie. Jednymi z osób, które poświęcają siebie, swoje zdrowie, zdrowie swojej rodziny, są ratownicy medyczni. To przesympatyczni, zawsze służący pomocą ludzie, uśmiechnięci (nawet „dziś”), pomimo ogromnego zmęczenia. Z wieloma znam się osobiście(również z tymi, którzy jeżdżą na wezwania do potencjalnie chorych na koronawirusa)i wiem, że pracują po 17h dziennie. Nie mają czasu zjeść, napić się czegoś ciepłego, a co dopiero to przygotować. Od jakiegoś czasu staram się, w choć najmniejszym stopniu pomóc im, dowożąc jedzenie, napoje, kawę, podstawowe środki higieny osobistej itp. Jednak jedna osoba do pomocy to mało. Powoli kończą im się… Czytaj więcej »

Lewy
24 marca 2020 11:08

Większość zakażeń jest spowodowana powrotem z zagranicy. To oni nabijaja statystykę.

Polecane