25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Liczba osób na kwarantannie dojdzie do stu tysięcy. Patrole policji będą wzmocnione przez wojsko

WiadomościLiczba osób na kwarantannie dojdzie do stu tysięcy. Patrole policji będą wzmocnione...

Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie; ta liczba szacujemy, że dojdzie do kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy – poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

reklama

“Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad 2 tys., w tej chwili ta liczba szacujemy, że dojdzie do kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy” – powiedział Dworczyk.

Szef KPRM przekazał, że w związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko, zarówno Wojska Obrony Terytorialnej jak i Wojska Operacyjne. Dodał, że “przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu”.

reklama

Mamy zabezpieczoną dostateczną ilość testów na koronawirusa – poinformował w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk. Testy będą wykonywane w zależności od potrzeby – to decyzja lekarzy i służb sanitarnych – podkreślił.

“Wszystkie osoby, które do wczoraj były objęte kwarantanną, zostały poddane testom. Stąd ten przyrost pewnie gwałtowniejszy, niż w poprzednich dniach osób chorych. Pewnie też będzie dzisiaj ten przyrost bardzo wyraźny, w tej chwili jest ponad 100 osób ze zdiagnozowanym koronawirusem” – powiedział Dworczyk.

Zapewnił, że wbrew niektórym informacjom medialnym zabezpieczono w Polsce testy na koronawirusa w “ilości wystarczającej”.

reklama

Pytany o to, ile testów będzie wykonywanych dziennie stwierdził: “W zależności od potrzeby. To są wszystko decyzje lekarzy i służb sanitarnych.”

Dworczyk powiedział też, jakie tematy będą omawiane w czasie niedzielnego posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego: “Dzisiaj będziemy omawiać przede wszystkim sytuację z zapewnieniem pomocy osobom w kwarantannie i szeregom spraw związanych z implementacją decyzji z ostatnich dni” – mówił.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stary ubek
15 marca 2020 12:25

Koronawirus minie, a spec ustawa zostanie dla dobra społeczeństwa… Coś jak z chwilową podwyżką vatu…

Polecane