fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 24 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie

Koronawirus Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie

W województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono dotychczas 4 przypadki koronawirusa. 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 145 osób objęto kwarantanną domową, a 655 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym – poinformowało w sobotę (14.03) wieczorem rzecznik wojewody.

Dyrektor oddziału warmińsko-mazurskiego NFZ Andrzej Zakrzewski powiedział, że zgodnie ze specustawą, w poniedziałek (09.03) został ogłoszony wykaz placówek, do których będą trafiać pacjenci zagrożeni koronawirusem. Na Warmii i Mazurach są to już przyjmujący chorych szpital w Ostródzie oraz szpital w Elblągu, a dla dzieci Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Wyznaczono także 6 zespołów transportowych, które będą dowozić pacjentów podejrzanych o infekcje.

Niedawno otwarte Centrum Urazowe przy szpitalu dziecięcym przekształcono na potrzeby walki z koronawirusem w oddział chorób zakaźnych dla dzieci.

Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie

Od wczoraj (13.03) liczba hospitalizowanych w naszym województwie wzrosła o 23 osoby. Wśród nich są niestety też dzieci. Tylko wczoraj do Olsztyna według naszych nieoficjalnych informacji trafiło dwoje nieletnich.
Procedury w takiej sytuacji wyglądają tak. Jeżeli pacjent podejrzany jest o zakażenie koronawirusem i jest objawowy to zostaje  przewożony do szpitala zakaźnego. Tam jest pobierany materiał do badania. My prowadzimy diagnostykę i w ciągu doby lub szybciej mamy wynik. Jeżeli stan kliniczny pacjentki jest dobry i wynik jest ujemny no to nie ma potrzeby hospitalizacji ze względu na stan zdrowia. Natomiast środowisko domowe pacjenta jest w tzw. nadzorze epidemiologicznym. W momencie kiedy wynik będzie dodatni przechodzi w kwarantannę. Wirus potrzebuje kilku dni aby się namnożyć w organizmie. W międzyczasie możemy zdefiniować status tego pacjenta i jeżeli jest dodatni to mamy czas poddać wszystkich kwarantannie. – tłumaczył procedurę w rozmowie z TKO Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, Janusz Dzisko.

Według informacji, które udało nam się uzyskać nieletni pacjent wraz z matką pojawił się wczoraj w szpitalu ok. godziny 14. Kolejny przyjechał transportem po godzinie 19. Ratownik w specjalnym pomarańczowym stroju ochronnym domofonem przywołał pielęgniarki ze szpitala, które pojawiły się w białych strojach. Następnie ojciec wniósł dziecko do oddziału na badania.

Przeczytaj także:

Gdzie mieszkają zarażone osoby z warmińsko-mazurskiego? Mamy szczegółowe dane


Jak rodzice i opiekunowie powinni postępować w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem? 

Jeżeli wróciliście Państwo w ostatnim czasie z krajów dotkniętych epidemią koronawirusa i/lub mieliście Państwo bliski kontakt z osobą, u której stwierdzono lub podejrzewano zakażenie koronawirusem, macie objawy w postaci gorączki wyższej niż 38 st. I/lub objawy infekcji układu oddechowego (kaszel, trudności w oddychaniu, duszność).

CO NALEŻY ZROBIĆ?

W powyższych wypadkach prosi się nie wchodzić na teren szpitala, przychodni specjalistycznej, POZ.

Należy zadzwonić pod następujące numery informacyjne Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie: 603 131 846 lub 531 709 487. Tam otrzymacie Państwo informację, jak postępować. W przypadku uzyskania informacji o konieczności zgłoszenia się do szpitala z dzieckiem należy zadzwonić do Szpitalnego Oddziały Ratunkowego dla Dzieci w Szpitalu: tel. 89 539 32 52 w celu uzyskania dalszych instrukcji postępowania. Osoby dorosłe winny stosować się do wskazówek uzyskanych pod numerami informacyjnymi Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie Dwoje dzieci z podejrzeniem koronawirusa trafiło do szpitala w Olsztynie

Przeczytaj także:

Gdzie mieszkają zarażone osoby z warmińsko-mazurskiego? Mamy szczegółowe dane

PILNE! 5 przypadek zakażenia w warmińsko-mazurkim

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: