fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Nadzwyczajne srodki w komunikacji miejskiej. Kierowcy odgrodzeni

WiadomościNadzwyczajne srodki w komunikacji miejskiej. Kierowcy odgrodzeni

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W związku z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa i innych chorób zakaźnych wprowadzono dodatkowe środki ostrożności w tramwajach i autobusach.

reklama

Aktualnie autobusy i tramwaje MPK są myte i dezynfekowane raz dziennie. Preparat, który jest do tego używany, ma szerokie spectrum wiruso i bakteriobójcze. Co ważne jego działanie utrzymuje się nawet przez tydzień. Przecierane są wszystkie poręcze, biletomaty, kasowniki i przyciski. Dodatkowo kierowcy mają na wyposażeniu atomizery ze środkiem dezynfekującym ręce. Jeśli zajdzie potrzeba dezynfekcja będzie wykonywana częściej.

Od dnia 12 marca 2020 roku (do odwołania) nie będzie prowadzona sprzedaż biletów przez kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Wszystkie rodzaje biletów nadal są jednak dostępne. Pasażerów zachęcamy do ich nabywania przede wszystkim – za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych, biletomatów mobilnych oraz aplikacji mobilnych takich, jak: moBilet, SkyCash czy mPay.

Komunikacja miejska i organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
reklama

Dodatkowo, trosce o bezpieczeństwo kierowców, przednie drzwi w autobusach i tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji  nie będą otwierane. A w tych pojazdach, w których nie ma oddzielnej kabiny, miejsce dla kierowcy będzie zabezpieczone specjalną taśmą.

Sprawę skomentował również rzecznik MPK: –  To prewencja, która ma zapobiec potencjalnym infekcjom wśród kierowców. Wszyscy są narażeni, bo codziennie mają styczność z tysiącami ludzi. Chcemy zapobiegać, bo troska o ich zdrowie jest sprawą pierwszorzędną. Tak też zdecydował ZDZiT. Dlatego wygradzamy kabiny, by kierowców nieco odizolować od potencjalnego źródła zakażenia. Na na kartkach są odpowiednie informacje, także o tym, że – zgodnie z zaleceniem organizatora transportu miejskiego w Olsztynie (ZDZiT) kierowca nie sprzedaje biletów. Powód ten sam.
Dodatkowo podczas sprzątania autobusów i tramwajów jest dokonywana chemiczna dezynfekcja przycisków, poręczy, trzymaków, kasowników i biletomatów.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama