22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Po kontroli sanitarnej Straż Graniczna zawróciła do Rosji rejsowy autobus

WiadomościPo kontroli sanitarnej Straż Graniczna zawróciła do Rosji rejsowy autobus

Po kontroli sanitarnej związanej z zagrożeniem koronawirusem Straż Graniczna na przejściu granicznym w Bezledach nie wpuściła do Polski rejsowego autokaru z Kaliningradu. Dwóch obywateli krajów UE z tego autobusu przewieziono do szpitala zakaźnego w Ostródzie.

reklama

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rejsowy autobus – jadący z Kaliningradu do Warszawy – został zawrócony do Rosji w piątek wieczorem na przejściu granicznym w Bezledach.

Według niej stało się to po tym, gdy badania wykonane w punkcie sanitarnym wykazały podwyższoną temperaturę ciała u sześciu z 11 pasażerów podróżujących w autobusie.

reklama

Rzeczniczka zaznaczyła, że pomiaru temperatury dokonywali funkcjonariusze Straży Pożarnej ubrani w kombinezony ochronne. Dodała, że do przyjazdu lekarza wszyscy pasażerowie z podwyższoną temperaturą zostali odizolowani w specjalnych pomieszczeniach.

“Ponieważ w tej grupie było dwóch obywateli krajów UE – Niemiec i Rumun – zgodnie z decyzją lekarza zostali oni przetransportowani do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Natomiast pozostałym osobom odmówiono wjazdu do Polski” – wyjaśniła kpt. Aleksandrowicz.

Jak podała, wśród pasażerów autobusu, który zawrócono do obwodu kaliningradzkiego, byli obywatele Federacji Rosyjskiej i dwóch obywateli Ukrainy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane