6 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Galeria Warmińska i Aura będą nadal czynne? Kierownictwo wydało komunikat

WiadomościGaleria Warmińska i Aura będą nadal czynne? Kierownictwo wydało komunikat

Kierownictwo Aury i Galerii Warmińskiej zapewnia, że uważnie śledzi sytuację dotyczącą wirusa COVID-19 i dostosuje się do wszelkich oczekiwań służb sanitarnych, które będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom obu centrów.

reklama

Pomimo tymczasowego zawieszenia imprez masowych i działalności placówek edukacyjnych oraz kulturalnych, dotychczas władze nie wystosowały zarządzenia zawieszającego działalność wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Duże przestrzenie w galeriach pozwalają na zachowanie bezpiecznej, zalecanej odległości – 1,5m i na chwilę obecną nie jest planowane zamknięcia Galerii Warmińskiej i Aury.

Te Centra handlowe – wprowadziły szereg rozwiązań, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zarówno w Aurze, jak i Galerii Warmińskiej oprócz dotychczas stosowanego w toaletach mydła antybakteryjnego, pojawiły się dodatkowo dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Przy każdym dozowniku umieszczona została instrukcje dokładnego mycia rąk. Płyny te znajdują się przy toaletach i strefie restauracyjnej i są uzupełniane w miarę ich dostępności u producentów. Wprowadzono większą częstotliwość mycia i odkażania m.in. toalet, poręczy, uchwytów, wind, bankomatów oraz blatów za pomocą specjalnych środków.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
reklama

W najbliższym czasie w Aurze i Galerii Warmińskiej oprócz codziennego wietrzenia zaplanowana jest dezynfekcja pasaży za pomocą ozonowania. Wymienione zostaną także filtry w systemach klimatyzacyjnych.

Kierownictwo obu galerii prosi klientów, by zgodnie z zaleceniami ekspertów starali się dokonywać transakcji bezgotówkowych i bezwarunkowo przestrzegali wszelkich instrukcji dotyczących zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa.

reklama

W obu galeriach do końca marca zostały odwołane publiczne wydarzenia. W związku z rządową decyzją o zamknięciu instytucji kultury w Aurze kino Helios oraz biblioteka Abecadło a w Galerii Warmińskiej Multikino będą nieczynne w dniach 12-25 marca.
Kolejne działania obu centrów handlowych będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji zdrowotnej w naszym kraju.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
13 marca 2020 23:18

Łby se zdezynfekujcie

Koronka
12 marca 2020 12:13

Śmiech na sali.. od wczoraj w warmińskiej nie są uzupełniane środki dezynfekujące przy toaletach. Tak właśnie dbacie o klientów a tym bardziej o pracowników. Ludzi w galerii zero, sklepy nie zarabiają a pracownicy stoją i czekają niewiadomo na co.

Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?