fbpx
14 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto zaprezentowało nowych dyrektorów

OlsztynMiasto zaprezentowało nowych dyrektorów

Najważniejsze plany nowo wybranych szefów Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek poznaliśmy w czasie czwartkowej (26.11) konferencji prasowej w ratuszu. 

reklama

Dyrektorzy zostali wybranie w konkursach – przypomniał prezydent Piotr Grzymowicz. – W przypadku MOK-u wystarczył jeden, do wyłonienia nowego szefa OTL niezbędne były dwa konkursy. Od tamtego momentu minęło już trochę czasu. Poznanie środowiska obu instytucji zapewne pozwala na pewne modyfikacje pomysłów. 

Agnieszka Kołodyńska, która niemal od początku listopada kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury, w przeszłości współpracowała m.in. ze Sceną Babel oraz poznańskimi Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Prezydenta Olsztyna.

reklama

Jak powiedziała, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane.

Intensywnie poznaję się z zespołem – przyznała Agnieszka Kołodyńska. – Jesteśmy w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do zmian w strukturze organizacyjnej instytucji. Zastanawiamy się też nad programem i dyskutujemy o wizji rozwoju ośrodka. Jestem przekonana, że MOK będzie mieć siłę, energię i moc tylko wówczas, gdy w zarządzaniu nim będą bezpośrednio brać udział pracownicy. 

reklama

Andrzej Bartnikowski nominację na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek odebrał w połowie listopada. Wcześniej pracował m.in. w Teatrze Jaracza, a wśród wielu scen, na których reżyserował, są Ateneum i Teatr Polski w Warszawie.

Nowy szef Lalek zapowiada otwarcie instytucji na szerszą, nie tylko najmłodszą widownię.

Tworzenie spektakli dla dzieci oczywiście utrzymujemy – wyjaśnia Andrzej Bartnikowski. – Planuję jednak rozszerzyć spektrum naszych widzów. Scenę dla dorosłych chciałbym dopieścić w sensie promocyjnym, zwiększyć liczbę spektakli, robić przynajmniej jedną taką premierę w roku. Natomiast druga grupa to gimnazjaliści i licealiści. Z nimi chciałbym rozmawiać, nie tylko przy pomocy spektakli, o polskiej klasyce. 

Nowo mianowani dyrektorzy podpisali trzyletnie umowy.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia