Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Miasto zaprezentowało nowych dyrektorów

reklama

Najważniejsze plany nowo wybranych szefów Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek poznaliśmy w czasie czwartkowej (26.11) konferencji prasowej w ratuszu. 

Dyrektorzy zostali wybranie w konkursach – przypomniał prezydent Piotr Grzymowicz. – W przypadku MOK-u wystarczył jeden, do wyłonienia nowego szefa OTL niezbędne były dwa konkursy. Od tamtego momentu minęło już trochę czasu. Poznanie środowiska obu instytucji zapewne pozwala na pewne modyfikacje pomysłów. 

Agnieszka Kołodyńska, która niemal od początku listopada kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury, w przeszłości współpracowała m.in. ze Sceną Babel oraz poznańskimi Teatrem Porywacze Ciał i Teatrem Ósmego Dnia. Jest laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką Prezydenta Olsztyna.

reklama

Jak powiedziała, jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych propozycjach, jakie przedstawi podległa jej jednostka. Ale prace nad nimi są zaawansowane.

Intensywnie poznaję się z zespołem – przyznała Agnieszka Kołodyńska. – Jesteśmy w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do zmian w strukturze organizacyjnej instytucji. Zastanawiamy się też nad programem i dyskutujemy o wizji rozwoju ośrodka. Jestem przekonana, że MOK będzie mieć siłę, energię i moc tylko wówczas, gdy w zarządzaniu nim będą bezpośrednio brać udział pracownicy. 

Andrzej Bartnikowski nominację na dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek odebrał w połowie listopada. Wcześniej pracował m.in. w Teatrze Jaracza, a wśród wielu scen, na których reżyserował, są Ateneum i Teatr Polski w Warszawie.

Nowy szef Lalek zapowiada otwarcie instytucji na szerszą, nie tylko najmłodszą widownię.

Tworzenie spektakli dla dzieci oczywiście utrzymujemy – wyjaśnia Andrzej Bartnikowski. – Planuję jednak rozszerzyć spektrum naszych widzów. Scenę dla dorosłych chciałbym dopieścić w sensie promocyjnym, zwiększyć liczbę spektakli, robić przynajmniej jedną taką premierę w roku. Natomiast druga grupa to gimnazjaliści i licealiści. Z nimi chciałbym rozmawiać, nie tylko przy pomocy spektakli, o polskiej klasyce. 

Nowo mianowani dyrektorzy podpisali trzyletnie umowy.

reklama

grudzień, 2019

13GRU18:00Krzysztof Beśka. Amber-Gold. Olsztyńska premieraWojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, ul. Stare Miasto 33

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X