4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

21. potwierdzony przypadek koronawirusa. 16 pacjentów hospitalizowanych w warmińsko-mazurskim

Wiadomości21. potwierdzony przypadek koronawirusa. 16 pacjentów hospitalizowanych w warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Chodzi o kobietę z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu. Jest to 21. osoba, u której badania wykazały obecność koronawirusa.

reklama

Jak podaje resort, pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry. Jest to czwarta osoba hospitalizowana we Wrocławiu, zakażona koronawirusem.

„To młoda kobieta z tego samego ogniska epidemicznego co 73-letni pacjent zarażony koronawirusem, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu” – powiedział PAP państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr n. med. Jacek Klakočar.

reklama

73-latek trafił do wrocławskiego szpitala w piątek, zaraził się od członka rodziny, który przyjechał z USA. Jego stan jest ciężki. Później do szpitala trafiła 74-letnia kobieta, powiązana rodzinnie ze starszym mężczyzną, która również jest zakażona koronawirusem.

Koszulki wydziałowe Kortowiady 2023 w sprzedaży do 12 marca!

Łącznie w Polsce potwierdzonych jest 21 przypadków zakażenia koronawirusem. Osoby te przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

reklama

Na Warmii i Mazurach jest 16 osób hospitalizowanych, w tym dwoje zakażonych koronawirusem – podał we wtorek rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. Dodał, że w regionie nadzorem epidemiologicznym objętych jest 450 osób.

Jak przekazały we wtorek w raporcie dziennym służby wojewody, na Warmii i Mazurach nie ma nowych przypadków zarażenia; kwarantanną szpitalną objęte są 4 osoby, a kwarantanną domową 130 osób.

Dwie pozostające w szpitalu zakaźnym w Ostródzie osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa, przyjechały z Niemiec z tak zwanym pacjentem zero. Jak informował w poniedziałek konsultant wojewódzki z zakresu chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach ich stan zdrowia jest dobry.

Od wtorku szpital Promedica w Ełku wprowadził całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Jak podała placówka w komunikacie „w trosce o dobro i bezpieczeństwo pacjentów zawieszono do odwołania możliwość odwiedzin”. W ten sposób szpital chce ograniczyć możliwość zarażenia osób, które ze względu na stan zdrowia i wiek są bardziej narażone na ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną. Olsztyńskie szpitale wprowadziły zakaz odwiedzin pacjentów kilkanaście dni temu.

Zalia wystąpi w maju na kortowiadowej scenie!

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek podał do informacji publicznej raport dzienny z naszego województwa. W warmińsko-mazurskim nie zwiększyła sie liczba chorych:

0 – Nowych przypadków zarażenia
16 – Hospitalizowanych w tym 2 zakażone
4 – Kwarantanna szpitalna
130 – Kwarantanna domowa
450 – Nadzór epidemiologiczny

Wciąż jednak nie uzyskano wyników mężczyzny, który rano przyszedł na SOR do Polikliniki, tak więc nie wiadomo, czy jest zakażony. Więcej na ten temat w artykule: Pacjent z koronawirusem w Olsztynie? Szpitalny Oddział Ratunkowy został zamknięty

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Ralph Kaminski zagości w maju na kortowiadowej scenie!
Sarius kolejnym artystą Kortowiady 2023!