22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

UWM najlepiej zarządzaną uczelnią

WiadomościUWM najlepiej zarządzaną uczelnią

Prof. Ryszard Górecki, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, znalazł się wśród laureatów ogólnopolskiego prestiżowego konkursu Lumen 2015. Odebrał nagrodę w najważniejszej kategorii: lider zarządzania uczelnią.

reklama

Lumen to konkurs ogłoszony przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz międzynarodową firmę doradczą PCG Polska dla rektorów i menedżerów uczelni. Obejmuje 5 kategorii: lider zarządzania uczelnią, innowacyjność, współpraca z otoczeniem, infrastruktura oraz umiędzynarodowienie.

Na konkurs nadesłano 160 zgłoszeń z 65 uczelni. Zostały one ocenione przez kapitułę złożoną z uznanych postaci ze świata szkolnictwa wyższego, nauki i biznesu, której przewodniczy prof. Michał Kleiber. Rektor UWM, prof. Ryszard Górecki, został laureatem w najważniejszej kategorii: lider zarządzania uczelnią. Kapituła konkursu postanowiła nie wybierać jednego laureata, lecz równorzędne nagrody przyznać 6 osobom.

reklama

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego otrzymał tytuł lidera zarządzania uczelnią m.in. za rozbudowę UWM-u, w tym powołanie Wydziału Nauk Medycznych. Nagradzając prof. Góreckiego, kapituła konkursu wzięła pod uwagę m.in. to, że jako twórca uniwersytetu i jako jego pierwszy rektor dokonał udanej integracji 3 uczelni, które uniwersytet współtworzyły oraz że przygotował i wdraża Program Rozwoju UWM w latach 2012-20, dzięki któremu uczelnia spłaciła 55 mln zł kredytów w ciągu 3 lat i 2015 r. zakończy już na plusie. Istotne było też to, że jest inicjatorem dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb regionu oraz twórcą i realizatorem pierwszego w Polsce projektu Green University.

W tej samej kategorii laureatami konkursu zostali również: prof. Henryk Krawczyk – rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Paweł Górski – rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Małgorzata Wróblewska – dyrektor generalna Uniwersytetu SWPS, prof. Janusz Moryś – rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz prof. Witold T. Bielecki – rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Ogłoszenie laureatów konkursu odbyło się 23 listopada w Warszawie. Towarzyszyła mu pierwsza w Polsce Konferencja Liderów Zarządzania Uczelnią, podczas której prof. Ryszard Górecki wygłosił wykład pt. Konsolidacja uczelni publicznych – doświadczenia UWM, rekomendacje dla polskich szkół wyższych.

reklama

Dwa dni wcześniej, 21 listopada w Mikołajkach, prof. Górecki odebrał inną nagrodę – statuetkę „Osobowość roku Warmii i Mazur”, przyznaną przez czasopismo „Osobowość i Sukcesy”. Rektor UWM otrzymał nagrodę w kategorii nauka.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
25 listopada 2015 23:43

To naprawdę zdumiewające, że są jeszcze w Polsce większe bałagany niż na UWMie…ciekawe czy po raz kolejny na uczelnie wejdzie ABW i nie powróci sprawa nepotyzmu i sprzedaży ziemi na słupy…Pan profesor przez lata przysporzył sobie wielu wrogów, jedyne rozwiązanie dla pana profesora to praca u podstaw i powrót do kariery naukowej…

Joanna
25 listopada 2015 21:09

Gratuluje!!!!

Polecane