fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Masoni powracają do Olsztyna!

Kurier Extra Masoni powracają do Olsztyna!

W 1888 roku powstała w Olsztynie loża masońska „Kamień na Łyną”. Oficjalnie funkcjonowała do 1933 roku, a od tego roku, masoni powracają do Olsztyna.

Nowy „Kamień nad Łyną” lożą jeszcze nie jest, a jedynie Trójkątem (czyli najmniejszą jednostką organizacyjną pośród struktur masońskich), pracującym pod przewodnictwem loży wolnomularskiej z Gdańska, „Gwiazda Morza”.

Czym jest wolnomularstwo? Jak sami przedstawiciele określają, jest to ruch społeczny łączący ludzi „wolnych i dobrych obyczajów”, chcących pracować nad sobą i nad dobrem ludzkości. Stawiają oni na samodoskonalenie, a głównymi wartościami dla wolnomularzy są „Równość, Braterstwo i Wolność”.

Nowo otwarty Trójkąt „Kamień nad Łyną” zaprasza zainteresowanych do kontaktu.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

9 KOMENTARZE

 1. Wspaniale !!! Po wielu latach nieobecności na Warmii i Mazurach w końcu mamy zalążek Loży. Mam nadzieję , że przełoży się to na rozwój poczucia wolności, równości, tolerancji i … oświecenia.

  10
  4
  • Czyżby więc dążenie do samodoskonalenia i rozwijanie umysłu było określane jako „satanistyczne” przez Kościół katolicki? Smutne, że dzisiejsza wiara zamiast pomóc ludziom się rozwijać, tak strasznie ich ogranicza i utrzymuje w poglądach minionych epok..

   7
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: