fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Masoni powracają do Olsztyna!


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

W 1888 roku powstała w Olsztynie loża masońska „Kamień na Łyną”. Oficjalnie funkcjonowała do 1933 roku, a od tego roku, masoni powracają do Olsztyna.

Nowy „Kamień nad Łyną” lożą jeszcze nie jest, a jedynie Trójkątem (czyli najmniejszą jednostką organizacyjną pośród struktur masońskich), pracującym pod przewodnictwem loży wolnomularskiej z Gdańska, „Gwiazda Morza”.

Czym jest wolnomularstwo? Jak sami przedstawiciele określają, jest to ruch społeczny łączący ludzi „wolnych i dobrych obyczajów”, chcących pracować nad sobą i nad dobrem ludzkości. Stawiają oni na samodoskonalenie, a głównymi wartościami dla wolnomularzy są „Równość, Braterstwo i Wolność”.

Nowo otwarty Trójkąt „Kamień nad Łyną” zaprasza zainteresowanych do kontaktu.

9 KOMENTARZE

 1. Wspaniale !!! Po wielu latach nieobecności na Warmii i Mazurach w końcu mamy zalążek Loży. Mam nadzieję , że przełoży się to na rozwój poczucia wolności, równości, tolerancji i … oświecenia.

  10
  4
  • Czyżby więc dążenie do samodoskonalenia i rozwijanie umysłu było określane jako „satanistyczne” przez Kościół katolicki? Smutne, że dzisiejsza wiara zamiast pomóc ludziom się rozwijać, tak strasznie ich ogranicza i utrzymuje w poglądach minionych epok..

   7
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Ruszył program „Czyste Powietrze” 2.0

15 maja 2020 roku wystartowała nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów. Podczas...

Konkurs