fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

5.2 C
Olsztyn
czwartek, 2 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Tramwaj z Turcji już w drodze do Olsztyna. Prezydent Grzymowicz dumny

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Pierwszy z pojazdów produkowanych przez tureckiego Durmazlara, już w drodze do Olsztyna. Trasa ma mu zająć dwa tygodnie.

W czwartek (31.01) tramwaj opuścił fabrykę w Bursie i jest pierwszym z 12 pojazdów, które trafią do nas w tym roku. Zostanie dostarczony do miasta w ciągu dwóch tygodni, zgodnie z ustaleniami z harmonogramu umowy, gdzie zapisane jest, że pierwszy pojazd ma pojawić się w Olsztynie wiosną 2020 roku.

Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, z dumą wypowiedział się o postępach inwestycji tramwajowej:

Pierwszy tramwaj z Bursy opuścił w czwartek Turcję. Szlakiem przez Włochy powinien dotrzeć do Olsztyna za dwa tygodnie. Wygląda okazale i podobno równie okazale prezentuje się od strony technicznej. Czekamy”

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs