fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Tramwaj z Turcji już w drodze do Olsztyna. Prezydent Grzymowicz dumny

reklama

Pierwszy z pojazdów produkowanych przez tureckiego Durmazlara, już w drodze do Olsztyna. Trasa ma mu zająć dwa tygodnie.

W czwartek (31.01) tramwaj opuścił fabrykę w Bursie i jest pierwszym z 12 pojazdów, które trafią do nas w tym roku. Zostanie dostarczony do miasta w ciągu dwóch tygodni, zgodnie z ustaleniami z harmonogramu umowy, gdzie zapisane jest, że pierwszy pojazd ma pojawić się w Olsztynie wiosną 2020 roku.

Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, z dumą wypowiedział się o postępach inwestycji tramwajowej:

Pierwszy tramwaj z Bursy opuścił w czwartek Turcję. Szlakiem przez Włochy powinien dotrzeć do Olsztyna za dwa tygodnie. Wygląda okazale i podobno równie okazale prezentuje się od strony technicznej. Czekamy”

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: