Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
7 C
Olsztyn
środa, 19 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Tramwaj z Turcji już w drodze do Olsztyna. Prezydent Grzymowicz dumny

reklama

Pierwszy z pojazdów produkowanych przez tureckiego Durmazlara, już w drodze do Olsztyna. Trasa ma mu zająć dwa tygodnie.

W czwartek (31.01) tramwaj opuścił fabrykę w Bursie i jest pierwszym z 12 pojazdów, które trafią do nas w tym roku. Zostanie dostarczony do miasta w ciągu dwóch tygodni, zgodnie z ustaleniami z harmonogramu umowy, gdzie zapisane jest, że pierwszy pojazd ma pojawić się w Olsztynie wiosną 2020 roku.

Model pojazdu, który trafi na olsztyńskie ulice nazywa się Panorama i taki sam porusza się po kilku miastach w Turcji. Będzie dłuższy od tramwajów Solarisa, które aktualnie jeżdżą w Olsztynie. Panorama będzie miała 32,5m długości, a Solaris ma 29,3m. Oznacza to 40 miejsc siedzących i pojemność ogólną na 210 pasażerów.

reklama

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, z dumą wypowiedział się o postępach inwestycji tramwajowej:

Pierwszy tramwaj z Bursy opuścił w czwartek Turcję. Szlakiem przez Włochy powinien dotrzeć do Olsztyna za dwa tygodnie. Wygląda okazale i podobno równie okazale prezentuje się od strony technicznej. Czekamy”

reklama

luty, 2020

22LUT(LUT 22)22:00PitBike - Tor Kormoran Vol. 5 1/2Kormoran Tor Kartingowy, Sprzętowa 6

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X