fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Wielkie zmiany w SM Jaroty. Opłaty rosną, a prezes zatrudnia trzeciego zastępce

reklama

Ostatnio w Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” wzrosły opłaty na fundusz remontowy, a z drugiej strony zatrudniono trzeciego zastępcę prezesa.

Od 1 stycznia br, nowym, trzecim już wiceprezesem SM „Jaroty” został Sławomir Machnik, dotychczas dyrektor wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami w olsztyńskim ratuszu. Pojawiły się nawet informacje, że stał za tym prezydent Piotr Grzymowicz, który załatwił swemu wieloletniemu podwładnemu „ciepłą posadkę” na koniec kariery zawodowej. Zdecydowanie temu zaprzecza Roman Przedwojski, prezes „Jarot”, odpowiadając nam, że Machnik – od końca lipca zeszłego roku już na emeryturze – został zatrudniony w spółdzielni „bez udziału osób trzecich”.

Po co jednak trzeci zastępca prezesa, skoro całe lata spółdzielnia radziła sobie z dwoma: Jolantą Piechocką (ds. ekonomicznych) i Piotrem Wałeckim (ds. technicznych)? Czyżby specjalista od geodezji był potrzebny do budowy nowych domów? Prezes Przedwojski wyjaśnia redakcji TKO, że trzech zastępców było już w latach 1983-1985, a więc w pierwszym okresie działalności spółdzielni (co zrozumiałe, bo wtedy właśnie „Jaroty” się rozwijały) oraz w latach 1990-1993 i krótko w 1995 roku. Teraz zadaniem trzeciego wiceprezesa będzie nadzorowanie inwestycji i remontów, czym dotychczas zajmował się Piotr Warecki – ten skupi się na obniżeniu kosztów eksploatacji. Natomiast wysokość odpisu na fundusz remontowy, ostatnio istotnie zwiększona, zależy od kosztów usług, a te nie wykazują tendencji spadkowych. Można nawet powiedzieć, że ciągle rosną!

reklama

Na koniec prezes Przedwojski podaje, że spółdzielnia zatrudnia obecnie 132 osoby na 124 etatach, a w drugiej połowie ub. roku nawet zlikwidowano 4 etaty, dzięki czemu wygospodarowano pieniądze na zatrudnienie Sławomira Machnika, który – podobnie jak sam prezes Przedwojski – doczekał się wieku emerytalnego.

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

19 KOMENTARZY

19 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze