1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Aleksander Socha powołany na wicewojewodę warmińsko-mazurskiego

WiadomościAleksander Socha powołany na wicewojewodę warmińsko-mazurskiego

Były kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Aleksander Socha został powołany na stanowisko wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad wydziałami spraw obywatelskich oraz infrastruktury.

reklama

Obecny w piątek na uroczystości w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin powiedział, że z Aleksandrem Sochą współpracuje jako minister nauki i szkolnictwa wyższego od wielu lat. „Przez lata jako minister obserwowałem z jakim oddaniem i determinacją oraz konsekwencją i profesjonalizmem, wówczas kanclerz Aleksander Socha, zapewniał imponujący rozwój Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zwłaszcza w sferze infrastrukturalnej. Uniwersytet jest instytucją kluczową dla rozwoju regionu” – ocenił wicepremier.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że „w szeregi kadry kierowniczej urzędu wojewódzkiego w Olsztynie wchodzi osoba doświadczona i sprawdzona w kierowaniu administracją”. Jak poinformował, zgodnie z ustaleniami, wicewojewoda Socha będzie miał w zakresie kompetencji m.in. nadzór nad działaniami wydziału spraw obywatelskich, zdrowia, infrastruktury w tym rolnictwa oraz ochrony środowiska.

reklama

Sławomir Sadowski będący nieprzerwanie wicewojewodą od 2015 roku, będzie sprawował nadzór m.in. nad delegaturą w Elblągu oraz wydziałem polityki społecznej.

Dr inż. Aleksander Socha przez 24 lata był pracownikiem administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Od 2005 roku, z czteroletnią przerwą, był kanclerzem tej uczelni, wcześniej m.in. jej dyrektorem administracyjnym. Pracował również na stanowisku adiunkta w katedrze Fizjologii i Biotechnologii Roślin Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W latach 1996-1999 kierował Biurem Nauki i Współpracy z Zagranicą byłej ART. Z chwilą utworzenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został jego dyrektorem administracyjnym, a następnie pełnił funkcję kanclerza Uczelni.

reklama

Był również prezesem zarządu spółki samorządowej Olsztyński Zakład Komunalny sp. z o. o.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne