fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 9 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Siemoniak: prezydent Duda przyjął dziś kurs na zderzenie z wymiarem sprawiedliwości

Prezydent Andrzej Duda przyjął dziś kurs na zderzenie z wymiarem sprawiedliwości – powiedział w poniedziałek w Olsztynie kandydat na szefa PO Tomasz Siemoniak. Jak podkreślił, porównywanie sędziów do komunistów to „słowa kompletnie niesłychane”.

„Coś złego się dzieje z prezydentem Andrzejem Dudą. Przez pewien czas można było się spodziewać, że będzie prezydentem ponadpartyjnym, samodzielnym. Pamiętamy jego weto do ustaw sądowych w 2017 roku. Dziś przyjął kurs na zderzenie z wymiarem sprawiedliwości. Padają słowa kompletnie niesłychane. Porównywanie +sędziów do komunistów+, porównanie że +skoro wygraliśmy z komuną, to teraz wyczyścimy wymiar sprawiedliwości+. Nie wiem czy to jest tak, że prezydent szuka wyborców na prawo od PiS?” – mówił Siemoniak. „Fatalnie to wygląda i robi fatalne wrażenie” – dodał.

„Z mojego punktu widzenia coraz wyraźniej ludzie widzą różnicę między Andrzejem Dudą, człowiekiem, który jest podległy całkowicie swojej partii politycznej, który buduje przekaz na agresji i krzyku i Małgorzatą Kidawą -Błońską, osobą samodzielną, która mówi wyraźnie: +współpraca a nie kłótnie+” – wskazał Siemoniak.

Według niego „jeśli Andrzej Duda wygra wybory w maju, będzie jeszcze gorzej”. Jeśli Andrzej Duda, „teraz nie zabiega o głosy bardziej umiarkowanych i jeśli PiS o nie nie zabiega, to co się wydarzy po maju?” – pytał polityk.

Jak podkreślił Platforma czeka na formalne ogłoszenie początku kampanii przed wyborami prezydenckimi. Podkreślił, że Platformie Obywatelskiej do „zwycięstwa potrzebna jest mobilizacja, potrzebne jest to by w małych i większych miejscowościach i powiatach wygrywać, żeby sztab kandydatki Małgorzaty Kidawy Błońskiej liczył tysiące czy dziesiątki tysięcy ludzi”.

„Z każdym dniem widzimy jaką wagę mają wybory prezydencki i jakie rzeczy słyszymy od urzędującego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jaką agresję i napięcie on buduje w polskim społeczeństwie. Małgorzata Kidawa – Błońska to szansa, aby to zamknąć, żeby to przełamać” – dodał Siemoniak.

Jego zdaniem potencjał opozycji demokratycznej czyli PSL, PiS i Lewicy jest „ogromny”, bo jej kandydaci uzyskali w ostatnich wyborach parlamentarnych do Sejmu o 900 tys. głosów więcej niż PiS a wybory do Senatu wygrali.

Według Siemoniaka, „PiS ogranicza swoje pole działania”, poprzez „wypowiedzi prezydenta, ale też bezradność wobec afery Mariana Banasia, aferę zaginionych pieniędzy z kasy CBA, ale i nierozliczone afery, choćby tę, gdzie działacze PiS rabowali kontenery z odzieżą”. „Uważam, że zderzą się dwie Polski w wyborach prezydenckich: Polska uczciwa, europejska, otwarta z Polską PiS, krzyczącą i próbującą zacierać różne ślady i afery” – ocenił polityk.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...