Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
piątek, 14 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Koniec ewakuacji po odkryciu przez policję „arsenału” w mieszkaniu

reklama

Mieszkańcy bloków w Giżycku na Mazurach, których ewakuowano po znalezieniu w czwartek w jednym z mieszkań dużej ilości amunicji i uzbrojenia z czasów II wojny światowej, wrócili już do domów – podała policja. Większość znalezionych przedmiotów okazała się atrapami.

Ewakuację około 120 osób, w tym kilkudziesięciu przedszkolaków, przeprowadzono po przypadkowym odkryciu przez policję w jednym z mieszkań dużej ilości amunicji i uzbrojenia z czasów II wojny. Na miejsce ściągnięto patrol saperski i specjalistyczną grupę pirotechniczną z Olsztyna, która sprawdziła, czy znalezisko stanowi zagrożenie.

„Okazało się, że większość znalezionego uzbrojenia to atrapy, które pozostawiono na miejscu. Kilka zapalników zostało zabranych celem zniszczenia. Zabezpieczono też elementy broni” – powiedziała po zakończeniu akcji asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

reklama

Jak dodała, właściciel kolekcji uzbrojenia został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Sprawa zaczęła się od interwencji policji, którą wezwano do nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny leżącego przed blokiem przy ul. Smętka. Funkcjonariusze odprowadzili go do domu. Po wejściu do mieszkania zobaczyli duże ilości uzbrojenia, nabojów i łusek.

Z tego powodu na kilka godzin ewakuowano mieszkańców trzech bloków oraz 45 dzieci i 10 osób personelu z pobliskiego przedszkola. Okolicę zabezpieczały służby mundurowe. Dzieci zostały szybko odebrane przez rodziców. Pozostałe osoby wróciły do swoich mieszkań po zakończeniu akcji.

reklama

luty, 2020

20LUT18:00FILMOWY SPICHLERZ: NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKASpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Kino,Rozrywka,Spotkania,Szkolenia,Warsztaty

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X