fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 26 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Koniec ewakuacji po odkryciu przez policję „arsenału” w mieszkaniu

Wiadomości Koniec ewakuacji po odkryciu przez policję "arsenału" w mieszkaniu

Mieszkańcy bloków w Giżycku na Mazurach, których ewakuowano po znalezieniu w czwartek w jednym z mieszkań dużej ilości amunicji i uzbrojenia z czasów II wojny światowej, wrócili już do domów – podała policja. Większość znalezionych przedmiotów okazała się atrapami.

Ewakuację około 120 osób, w tym kilkudziesięciu przedszkolaków, przeprowadzono po przypadkowym odkryciu przez policję w jednym z mieszkań dużej ilości amunicji i uzbrojenia z czasów II wojny. Na miejsce ściągnięto patrol saperski i specjalistyczną grupę pirotechniczną z Olsztyna, która sprawdziła, czy znalezisko stanowi zagrożenie.

„Okazało się, że większość znalezionego uzbrojenia to atrapy, które pozostawiono na miejscu. Kilka zapalników zostało zabranych celem zniszczenia. Zabezpieczono też elementy broni” – powiedziała po zakończeniu akcji asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej policji.

Jak dodała, właściciel kolekcji uzbrojenia został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Sprawa zaczęła się od interwencji policji, którą wezwano do nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny leżącego przed blokiem przy ul. Smętka. Funkcjonariusze odprowadzili go do domu. Po wejściu do mieszkania zobaczyli duże ilości uzbrojenia, nabojów i łusek.

Z tego powodu na kilka godzin ewakuowano mieszkańców trzech bloków oraz 45 dzieci i 10 osób personelu z pobliskiego przedszkola. Okolicę zabezpieczały służby mundurowe. Dzieci zostały szybko odebrane przez rodziców. Pozostałe osoby wróciły do swoich mieszkań po zakończeniu akcji.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: