fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Oficjalne stanowisko pełnomocnika i inicjatora referendum Piotra Jastrzębskiego

Ponieważ w sprawie inicjatywy referendalnej, złożono już kilka oświadczeń, Piotr Jastrzębski postanowił zaprezentować swoje oficjalne stanowisko, jako pełnomocnik, inicjatora referendum.

Publikujemy oświadczenie w całości:

Jestem związany z Olsztynem od urodzenia. I czuję się zarówno obywatelem świata, jak i lokalnym patriotą. Olsztyn to mój dom. Słyszałem wiele głosów, że się nie da; że w Olsztynie nic się nie da zrobić. Pomyślałem: jak to? Dziesiątki tysięcy olsztynian jest ważnych tylko w kampanii wyborczej, później już nie? Dotarła do mnie też taka wypowiedź: „w Olsztynie jest wiele wysp niezadowolenia, ale każda jest samotna”. To był ten moment, chwila kiedy poczułem w sobie siłę, by połączyć wyspy. W międzyczasie wyszła na jaw sprawa odebrania dotacji na żłobki. W wielu olsztynianach ta iskra odpaliła lont do działania. Bez dyskusji, ignorując zwykłych obywateli, decydować o naszych sprawach? Dlaczego władza odgradza się od mieszkańca coraz wyższym murem? Przecież w kampanii wyborczej Prezydent Piotr Grzymowicz obiecał, że będzie bliżej ludzi. I co? Znów Nas zawiódł. Mamy czekać przeszło 3 lata do kolejnych wyborów i uwierzyć w kolejne obietnice? Utraciliśmy zaufanie do Prezydenta, który po 11 latach swoich rządów przedstawił najgorszy budżet w XXI w. Nie bez znaczenia są też zarzuty prokuratorskie, które zostały postawione Panu Piotrowi Grzymowiczowi. 

Czy akcja referendum to robienie polityki? Dla mnie polityka to racjonalna działalność na rzecz dobra wspólnego. Zależy mi na Olsztynie. Chcę Olsztyna, którego wizytówką będzie dialog, konsultacje i społeczeństwo obywatelskie. Olsztyna, w którym włodarze cieszą się ogólnym szacunkiem mieszkańców, liczą się z niskim i wysokim, młodym i starszym, pracownikiem fizycznym i z profesorem. 

Zaskoczyła mnie propozycja, bym został pełnomocnikiem inicjatora referendum. Jest wśród Nas wiele wspaniałych osób, które wskazały właśnie mnie. To odpowiedzialność i wyzwanie. Zanim zdecydowałem, że stanę na czele inicjatywy zmierzającej do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna przed upływem kadencji, zapytałem wielu z Was, co byście zrobili, będąc na moim miejscu. Usłyszałem zarówno – „jasne – działaj Piotr, wspieramy cię. Tak, rób to”, jak i „a po co ci to?; mało masz zajęć?; Serio? Nie boisz się, że coś może ci się stać?”. Po głębokim namyśle powiedziałem TAK!

Kto jak nie My? My olsztynianie dajemy władzę i My olsztynianie możemy ją odebrać. Niech więc zdecydują długopisy i wolna wola. Referendum to nasze prawo i zamierzamy z niego skorzystać. My olsztynianie, mówimy Prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi: „sprawdzam”. Bo do tej pory, każde kolejne wybory były Jego walką o przetrwanie.

w imieniu inicjatora referendum
pełnomocnik
Piotr Jastrzębski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...