fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Oficjalne stanowisko pełnomocnika i inicjatora referendum Piotra Jastrzębskiego

Wiadomości Oficjalne stanowisko pełnomocnika i inicjatora referendum Piotra Jastrzębskiego

Ponieważ w sprawie inicjatywy referendalnej, złożono już kilka oświadczeń, Piotr Jastrzębski postanowił zaprezentować swoje oficjalne stanowisko, jako pełnomocnik, inicjatora referendum.

Publikujemy oświadczenie w całości:

Jestem związany z Olsztynem od urodzenia. I czuję się zarówno obywatelem świata, jak i lokalnym patriotą. Olsztyn to mój dom. Słyszałem wiele głosów, że się nie da; że w Olsztynie nic się nie da zrobić. Pomyślałem: jak to? Dziesiątki tysięcy olsztynian jest ważnych tylko w kampanii wyborczej, później już nie? Dotarła do mnie też taka wypowiedź: „w Olsztynie jest wiele wysp niezadowolenia, ale każda jest samotna”. To był ten moment, chwila kiedy poczułem w sobie siłę, by połączyć wyspy. W międzyczasie wyszła na jaw sprawa odebrania dotacji na żłobki. W wielu olsztynianach ta iskra odpaliła lont do działania. Bez dyskusji, ignorując zwykłych obywateli, decydować o naszych sprawach? Dlaczego władza odgradza się od mieszkańca coraz wyższym murem? Przecież w kampanii wyborczej Prezydent Piotr Grzymowicz obiecał, że będzie bliżej ludzi. I co? Znów Nas zawiódł. Mamy czekać przeszło 3 lata do kolejnych wyborów i uwierzyć w kolejne obietnice? Utraciliśmy zaufanie do Prezydenta, który po 11 latach swoich rządów przedstawił najgorszy budżet w XXI w. Nie bez znaczenia są też zarzuty prokuratorskie, które zostały postawione Panu Piotrowi Grzymowiczowi. 

Czy akcja referendum to robienie polityki? Dla mnie polityka to racjonalna działalność na rzecz dobra wspólnego. Zależy mi na Olsztynie. Chcę Olsztyna, którego wizytówką będzie dialog, konsultacje i społeczeństwo obywatelskie. Olsztyna, w którym włodarze cieszą się ogólnym szacunkiem mieszkańców, liczą się z niskim i wysokim, młodym i starszym, pracownikiem fizycznym i z profesorem. 

Zaskoczyła mnie propozycja, bym został pełnomocnikiem inicjatora referendum. Jest wśród Nas wiele wspaniałych osób, które wskazały właśnie mnie. To odpowiedzialność i wyzwanie. Zanim zdecydowałem, że stanę na czele inicjatywy zmierzającej do przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna przed upływem kadencji, zapytałem wielu z Was, co byście zrobili, będąc na moim miejscu. Usłyszałem zarówno – „jasne – działaj Piotr, wspieramy cię. Tak, rób to”, jak i „a po co ci to?; mało masz zajęć?; Serio? Nie boisz się, że coś może ci się stać?”. Po głębokim namyśle powiedziałem TAK!

Kto jak nie My? My olsztynianie dajemy władzę i My olsztynianie możemy ją odebrać. Niech więc zdecydują długopisy i wolna wola. Referendum to nasze prawo i zamierzamy z niego skorzystać. My olsztynianie, mówimy Prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi: „sprawdzam”. Bo do tej pory, każde kolejne wybory były Jego walką o przetrwanie.

w imieniu inicjatora referendum
pełnomocnik
Piotr Jastrzębski

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x