5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn na sportowo – VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

OlsztynOlsztyn na sportowo – VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Dla sportowców i amatorów, zwolenników aktywności fizycznej i tych preferujących siedzący tryb życia – trwa Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w którym bierze udział prawie 500 miast i gmin z całego kraju.

reklama

W ramach imprezy od 17 do 23 maja organizowana jest również 20. edycja Sportowego Turnieju Miast  i Gmin 2014. Międzynarodowa akcja ma za zadanie promować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną szczególnie wśród osób, które na co dzień nie uprawiają żadnego sportu i nie ćwiczą regularnie, a także sprzyjać rodzinnej integracji.

Organizatorzy przewidzieli aktywizujące atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. W planach są m.in. zawody sportowe (piłka nożna, siatkowa, koszykowa), warsztaty rodzinne oraz konkursy, które odbywać się będą w większości w olsztyńskich obiektach sportowych.

reklama

Startujące w konkursie miasta i gminy, które osiągną najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone sprzętem sportowym ufundowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zwycięzcy zostaną wytypowani przez Centralną Komisję Turniejową na podstawie przesłanych przez siebie sprawozdań.

Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie TUTAJ.

JC

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia