fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Olsztyn na sportowo – VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

OlsztynOlsztyn na sportowo – VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dla sportowców i amatorów, zwolenników aktywności fizycznej i tych preferujących siedzący tryb życia – trwa Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w którym bierze udział prawie 500 miast i gmin z całego kraju.

W ramach imprezy od 17 do 23 maja organizowana jest również 20. edycja Sportowego Turnieju Miast  i Gmin 2014. Międzynarodowa akcja ma za zadanie promować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną szczególnie wśród osób, które na co dzień nie uprawiają żadnego sportu i nie ćwiczą regularnie, a także sprzyjać rodzinnej integracji.

Organizatorzy przewidzieli aktywizujące atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. W planach są m.in. zawody sportowe (piłka nożna, siatkowa, koszykowa), warsztaty rodzinne oraz konkursy, które odbywać się będą w większości w olsztyńskich obiektach sportowych.

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc miał wypadek

Startujące w konkursie miasta i gminy, które osiągną najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone sprzętem sportowym ufundowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zwycięzcy zostaną wytypowani przez Centralną Komisję Turniejową na podstawie przesłanych przez siebie sprawozdań.

Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie TUTAJ.

JC

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze