18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Obrady PZPN w Olsztynie – rozmowy o stadionie i pytania o Stomil

OlsztynObrady PZPN w Olsztynie - rozmowy o stadionie i pytania o Stomil

70-lecie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej było okazją do zaproszenia do Olsztyna działaczy związkowej centrali. W czasie wyjazdowego posiedzenia PZPN-u nie zabrakło rozmów na najbardziej newralgiczne tematy.

reklama

Problemy piłki nożnej na Warmii i Mazurach to jeden z tematów czwartkowego (19 listopada) posiedzenia zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. To historyczne wydarzenie, bowiem takie wyjazdowe spotkania PZPN nie odbywają się często, a w Olsztynie szefostwo związku obradowało pierwszy raz – podkreślają pracownicy ratusza.

Nie przyjechałem tu, żeby naciskać w sprawie budowy stadionu – mówił przed posiedzeniem prezes PZPN, Zbigniew Boniek. – Trzeba pamiętać, że nie ma konieczności budowy wielkiego obiektu. Taki na 8-10 tys. miejsc w zupełności wystarczy. Lepiej bowiem, żeby 2-3 razy w sezonie zabrakło miejsc, niż gdyby 27 razy obiekt świecił pustkami.

reklama

Do budowy nowego obiektu, który ma powstać w miejscu obecnego, przy al. Piłsudskiego, ratusz się właśnie przygotowuje – wciąż trwa konkurs na koncepcję architektoniczną stadionu. Wyniki poznamy 11 grudnia.

Później będziemy rozmawiać ze zwycięską pracownią o podpisaniu umowy na przygotowanie dokumentacji – tłumaczył prezydent Piotr Grzymowicz. – Szacujemy, że będzie to w styczniu. Zapisaliśmy na ten cel pieniądze w projekcie budżetu na następny rok. Kolejne miesiące to oczywiście powstawanie projektu, uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń. Liczymy, że przy finansowaniu budowy obiektu wspierać nas będą zarówno PZPN, jak i resort sportu.

Nie zabrakło też pytań o sytuację w Stomilu – miasto jest bowiem większościowym udziałowcem spółki.

reklama

Jedna z miejskich spółek pożyczyła klubowi kolejnych 250 tys. złotych – dodaje Piotr Grzymowicz. – To pozwoli spłacić część zadłużenia wobec pracowników klubu. Poza tym powołaliśmy prokurenta, który będzie pomagać zarządowi w szukaniu sponsora, który finansowałby działalność Stomilu.

Na początku grudnia zwołane zostanie zgromadzenie wspólników spółki. Wówczas ma być mowa m.in. o przyszłości klubu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane