fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

5 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 14 kolizji. Olsztyńska policja podsumowała Sylwestra

Wiadomości 5 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 14 kolizji. Olsztyńska policja podsumowała Sylwestra

Sylwestrowa noc i Nowy Rok to zawsze pracowity okres dla olsztyńskich policjantów. Gdy inni świętują, funkcjonariusze dbają o ich bezpieczeństwo. Na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń związanych z użyciem materiałów pirotechnicznych. W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pracowali także na miejscu pięciu wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do czternastu kolizji drogowych.

Wczoraj (01.01.2019) w nocy na trasie Biskupiec-Rzeck doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-latek kierujący pojazdem marki Iveco Daily na łuku drogi z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń 36-letni pasażer zmarł na miejscu zdarzenia.

5 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 14 kolizji. Olsztyńska policja podsumowała Sylwestra

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 19-latek siedzący za kierownicą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone dalsze czynności z jego udziałem. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Tej samej nocy doszło do poważnego wypadku na ulicy 22 Lipca w Olsztynku. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35-latek kierujący motorowerem zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Wyjaśniane są szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano na trasie Olsztyn-Butryny. W tym przypadku kierujący osobowym audi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 36-letni kierujący został przetransportowany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

5 wypadków, 1 ofiara śmiertelna, 14 kolizji. Olsztyńska policja podsumowała Sylwestra

Zadowalającym jest fakt, że przejście w nowy rok na terenie miasta i powiatu odbyło się bez poważnych zdarzeń związanych z używaniem wyrobów pirotechnicznych, co świadczy o wzrastającej świadomości społeczeństwa o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Przeczytaj także:

ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: