-3 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Wypadek na dk 16 pod Olsztynem – policja szuka sprawcy

WiadomościWypadek na dk 16 pod Olsztynem - policja szuka sprawcy

Policja szuka sprawcy wypadku na drodze krajowej nr 16 pod Olsztynem, gdzie po południu zderzyły się trzy samochody. Oficer prasowy olsztyńskiej policji powiedział, że sprawca porzucił rozbite auto na drodze i pieszo uciekł z miejsca zdarzenia.

reklama

W piątek po południu na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy (dk 16) zderzyły się trzy samochody. Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk powiedział, że wypadek spowodował kierowca osobowego audi, który jadąc w stronę Olsztyna, nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z volkswagenem polo.

“W efekcie polo, którym jechały trzy osoby, wjechało do rowu i dachowało. Wszyscy podróżujący tym autem trafili do szpitala” – powiedział Prokopczyk.

reklama

Kierowca audi pozostawił na drodze rozbity samochód i, nie udzielając pomocy ofiarom wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia. “Wciąż trwają jego poszukiwania. Zwracamy się do wszystkich, którzy mają wiedzę o tym, kto mógł jechać audi, lub widzieli wypadek, o kontakt z olsztyńską policją” – zaapelował Prokopczyk.

W porzucone na drodze rozbite audi uderzyła następnie jadąca od strony Olsztyna dacia, którą kierowała kobieta – nic się jej nie stało.

reklama

Od kilku godzin droga wylotowa z Olsztyna do Ostródy jest zablokowana, miejsce wypadku można objechać przez wieś Łupstych lub przez obwodnicę Olsztyna. Blokada tej trasy może potrwać jeszcze kilka godzin.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia