fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Olsztyńska policja ma nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie

WiadomościOlsztyńska policja ma nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w naszym...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy radiowóz trafił do olsztyńskich policjantów. To Volkswagen T-6 „Ambulans techniki kryminalistycznej”. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Jego zakup był możliwy dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które częściowo dofinansowały zakup. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu Policji.

W piątek (20.12) podczas sesji rady powiatu olsztyńskiego odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Jarosław Borowik – pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego, Andrzej Abako – starosta olsztyński oraz radni powiatu olsztyńskiego.

Policję reprezentowali m.in.: Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, Z-ca Komendanta Miejskiego mł. insp. Roman Kuś oraz Naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podinsp. Krzysztof Wilczyński oraz Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ks. mgr Arkadiusz Suchowiecki.

Nowy radiowóz, to pojazd marki Volkswagen T-6 „Ambulans techniki kryminalistycznej”. Jest to pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie. Na co dzień będzie wykorzystywany przez policjantów służby kryminalnej. Auto wyposażone zostało w specjalistyczny sprzęt m.in. stawisko biurowe z laptopem i przenośną drukarkę oraz aparat fotograficzny, zestaw narzędzi akumulatorowych, przetwornicę prądu, namiot wykorzystywany podczas wykonywania policyjnych oględzin, zestaw narzędzi służących do zabezpieczania śladów kryminalistycznych.
Koszt pojazdu to blisko 200 tysięcy złotych. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowym starostwa olsztyńskiego, gminy Dywity, Jeziorany i Jonkowo. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji.

Olsztyńska policja ma nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie Olsztyńska policja ma nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie Olsztyńska policja ma nowy radiowóz. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze