16 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Mikołajkowy prezent dla olsztynian? Przejazd tramwajem

Strona główna Wiadomości Mikołajkowy prezent dla olsztynian? Przejazd tramwajem
reklama

Będzie to główna, ale nie jedyna atrakcja dnia otwartego zajezdni tramwajowej w Olsztynie. Wydarzenie odbędzie się w pierwszym tygodniu grudnia. 

To będzie wyjątkowy prezent dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. W mikołajki, 6 grudnia, miasto zaplanowało zorganizowanie dnia otwartego w zajezdni tramwajowej zlokalizowanej przy ul. Towarowej. – Mieszkańcy będą mieli okazję przejechać się tramwajem w godzinach 10-14 – mówi Ewa Janowiak, rzecznik olsztyńskiej inwestycji tramwajowej. – Jeden lub dwa tramwaje będą kursować w tych godzinach od ul. Towarowej do ul. Dworcowej.

reklama

Mikołajkowa podróż środkiem transportu, który wrócił do naszego miasta po 50-letniej przerwie, będzie tym bardziej wyjątkowa, że regularne kursy z pasażerami olsztyńskie Tramino będzie wykonywać dopiero w drugiej połowie grudnia.

Poza tramwajową przejażdżką urzędnicy planują tego dnia także inne atrakcje dla olsztynian. Podczas imprezy nie zabraknie konkursów, malowania twarzy, gier, zabaw dla najmłodszych i tortu w kształcie tramwaju.

Przygotowanych zostanie kilka stref, m.in. informacyjna (hostessa będzie rozdawać materiały dotyczące zasad poruszania po drogach wspólnie z tramwajami), medyczna (stoisko z nauką pierwszej pomocy) czy tramwajowa (zwiedzanie z motorniczym tramwajów).

 

reklama
reklama

11 KOMENTARZE

 1. Ludzi za cebuli. Czy arbuz myśli że ludzie poza Olsztyn nie jeżdżą i nie korzystali z trampkow Wawie Gdańsku czy poznaniu?. Zejdz na ziemie. Będziesz szukał od stycznia kasy na utrzymanie tego bałaganu. Ją jeszcze system i nie zamierzam się przesiąść do tych tramin sramin.

  • Ludzie czy was ‚PORĄBAŁO ‚,te tramwaje to tak potrzebne jak dziura w płocie .Sprzedajecie ziemie ,160 milionów na obligacje to dopiero super gospodarz .
   Brak pracy ,biedota ,brak mieszkań socjalnych , no ale jest TRAMWAJ wielki luksus .

   Pan PREZYDENT zaszalał i wprowadził OLSZTYN w wielkie długi na długie lata :(.

   SMUTNE to wszystko !.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma