8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miłośnicy komunikacji chcą ulic Tramwajowa i Trolejbusowa

WiadomościMiłośnicy komunikacji chcą ulic Tramwajowa i Trolejbusowa

Miłośnicy komunikacji Olsztyna od godz. 11.00 do 13.00 będą w sobotę zbierać podpisy pod petycją o nadaniu dwóm ulicom w mieście nazw Tramwajowa i Trolejbusowa. Obie ulice są teraz bezimienne.

reklama

W kawiarni obok przystanku tramwajowego Wysoka Brama wszyscy chętni mogą złożyć podpis pod petycją w sprawie nadania nazw Tramwajowa i Trolejbusowa dwóm ulicom.

„Mamy nadzieję, że mimo okresu przedświątecznego zainteresowani znajdą czas, by się z nami spotkać i wesprzeć naszą inicjatywę” – zaapelowała w mediach społecznościowych grupa miłośników komunikacji Olsztyna, znana jako Olsztyńskie Tramwaje.

reklama

Ulica, która miłośnicy komunikacji chcą nazwać Tramwajowa, jest na przedłużeniu ulicy Składowej, między ulicami Towarową i Kołobrzeską, w bezpośrednim sąsiedztwie zajezdni autobusowej i tramwajowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. Jeden z wjazdów do zajezdni prowadzi z tej ulicy.

Zmiana organizacji ruchu w Olsztynie. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Wnioskodawcy wniosek motywują „chęcią upamiętnienia środka komunikacji miejskiej, który w latach 1907-1965 i od 2015 r. stanowi kluczowy środek transportu publicznego w naszym mieście, a jego uruchomienie i reaktywacja ściśle wiążą się z rozwojem cywilizacyjnym Olsztyna. Uruchomienie tramwajów w 1907 r. było milowym krokiem dla rozwoju miasta, także dlatego, że z tego powodu powstała pierwsza miejska elektrownia w Olsztynie, co umożliwiło zelektryfikowanie naszego miasta”.

reklama

Ulica, która miałaby się nazywać Trolejbusowa, jest na terenie dawnej bazy Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej – na wschód od ulicy Ryszarda Knosały, w pobliżu jej skrzyżowania z ulicą Feliksa Szrajbera. Powstała w 2019 r. po przebudowie związanej z rewitalizacją budynku dawnej zajezdni trolejbusowej, która się przy niej znajduje.

Tramwaj wydawał wzbudzający niepokój, bardzo głośny dźwięk. Mamy nagranie wideo

Trolejbusy jeździły po Olsztynie w latach 1939-1971.

Jeśli Olsztyńskie Tramwaje zbiorą wystarczającą liczbę podpisów pod wnioskami o nazwanie ulic, ich prośba trafi do Rady Miasta Olsztyna. Radni zdecydują, czy wskazane ulice w mieście będą nazwane Tramwajowa i Trolejbusowa, czy nie.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Czemu tramwaj stoi przy McDonald's i nie kursuje? MPK wyjaśnia nietypową sytuację
Tirem zawisł na budowie torowiska. Zakorkował Olsztyn