Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
niedziela, 23 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Ukradli dwie choinki. Grozi im kara do 10 lat więzienia

reklama

Olsztyńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenia przy pomocy gróźb dwóch choinek od sprzedawcy świątecznych drzewek. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara do 10 lat więzienia.

Jak poinformował w środę sierż. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie, do zdarzenia doszło w jednym z punktów sprzedaży choinek. Dwóch mężczyzn, grożąc pobiciem właścicielowi sklepu, wymusiło od niego dwa świerki. Następnie uciekli z łupem w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzony zawiadomił o przestępstwie policję. Kilkanaście minut po tym funkcjonariusze zatrzymali pierwszego z podejrzanych na przystanku komunikacji miejskiej. Choinkę miał nadal przy sobie. 37-letni mieszkaniec Olsztyna trafił do policyjnego aresztu.

reklama

Policja ustaliła też personalia i miejsce, w którym przebywał drugi ze sprawców. Funkcjonariusze weszli do mieszkania 22-letniego mężczyzny. Znaleźli tam drugie ze skradzionych drzewek, które było już ubrane w świąteczne ozdoby.

„Obie choinki zostały zwrócone właścicielowi. Oczywiście, bez bombek” – zaznaczył sierż. Jurkun.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

reklama

luty, 2020

23LUT12:00Niedzielne oprowadzanie w BWABWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X