fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Policjanci uratowali życie psu. Zdążyli w ostatniej chwili

Wiadomości Policjanci uratowali życie psu. Zdążyli w ostatniej chwili

Uciekł z domu, stracił orientację w terenie i utknął na mokradłach – nie chodzi tym razem o człowieka, a o psa, którego z poważnej opresji uratowali policjanci z Dywit. Funkcjonariusze nie szczędzili swoich sił, przeprowadzili akcję ratunkową z pełnym poświęceniem, dzięki czemu zakończyła się sukcesem. Pies radiowozem został przewieziony do lecznicy, w której otrzymał fachową pomoc medyczną. Policjanci ustalili właściciela czworonoga, dzięki czemu po tych trudnych godzinach spędzonych w zimnej wodzie, kolejny dzień owczarek spędził we własnym domu.

Pod koniec listopada do policjantów z Posterunku Policji w Dywitach wpłynęła informacja, że w jednym ze zbiorników wodnych, pies rasy owczarek prawdopodobnie utknął i nie jest w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Po chwili we wskazanym miejscu byli już pierwsi policjanci, którzy potwierdzili dramatyczną pozycję bezbronnego zwierzęcia. Do sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej na miejsce wezwany został kolejny patrol policji. Okazało się, że kilkunastoletni owczarek, po tym jak uciekł z jednej z posesji w Dywitach, stracił orientację w terenie i wpadł do wody z grząskim gruntem, nie mogąc wydostać się na brzeg o własnych siłach. Na szczęście, policyjna pomoc nadeszła w samą porę.

Interweniujący policjanci wydostali na brzeg zziębniętego i wyczerpanego owczarka. Pies został natychmiast owinięty ciepłym kocem i przewieziony do najbliższej lecznicy zwierząt. Lekarz stwierdził wychłodzenie i skrajne wycieńczenie organizmu zwierzęcia. Nikt nie wie, jak długo czworonóg mógłby jeszcze wytrzymać w takich warunkach, dlatego faktem jest, że pomoc nadeszła w samą porę. Szczęśliwy traf chciał, że weterynarz rozpoznał psa, jako jednego ze swoich pacjentów, dzięki czemu sprawnie udało się ustalić jego właściciela i nawiązać z nim kontakt.

Policjanci dokładnie sprawdzili w jakich warunkach był trzymany pies i ostatecznie nie mieli żadnych zastrzeżeń. Jak ustalili funkcjonariusze, pies wydostał się prawdopodobnie przez dziurę w ogrodzeniu i opuścił teren posesji, na której przebywał. Z uwagi na swój wiek i podejrzenie problemu ze wzrokiem, zwierzę straciło orientację na skutek czego utknęło w pobliskim zbiorniku wodnym. Na szczęście w chwili obecnej, pies cały i zdrowy wrócił do swojego właściciela i nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x