fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wystawa na ćwierćwiecze Instytutu Sztuk Pięknych

OlsztynWystawa na ćwierćwiecze Instytutu Sztuk Pięknych

Z okazji jubileuszu olsztyńskie Biuro Wystaw Artystycznych organizuje niezwykłą prezentację prac – “FORMA 25”.

reklama

Instytut Sztuk Pięknych ma ogromny wpływ na kształtowanie artystów, a w konsekwencji także kultury). Jego absolwenci – wielokrotnie nagradzani w Polsce i na świecie – poza tworzeniem, budują akademicką kadrę i przygotowują swoich następców.

Ćwierć wieku działalności jednostki odznaczyło się na życiu zarówno uczelni, jak i miasta. Warto pamiętać, że w 2010 roku Instytut został uhonorowany został przez Prezydenta Olsztyna nagrodą im. Hieronima Skurpskiego za wkład w upowszechnianie i rozwój polskiej plastyki – podaje olsztyński ratusz.

reklama

Przy okazji jubileuszu będzie można obejrzeć prace artystów związanych z Instytutem. Wystawa zatytułowana “FORMA 25” jest refleksją nad tym, co przeminęło, a przecież wpłynęło na obraz teraźniejszości, wspomnieniem wszystkich postaci, które w sposób istotny odcisnęły piętno w naszych umysłach, sercach, kształtując nasze postawy i historię.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ponad 30 artystów. Wernisaż odbędzie się w sali głównej BWA w czwartek, 19 listopada, o godz. 18. Wystawę będzie można oglądać do 6 grudnia.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia