fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Michał Wypij zdecydowanie o referendum prezydenckim w Olsztynie: „czas na zmiany”

WiadomościMichał Wypij zdecydowanie o referendum prezydenckim w Olsztynie: "czas na zmiany"

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poseł Michał Wypij, z Porozumienia Jarosława Gowina, gościł niedawno w audycji Porannych Pytań radia Olsztyn. Mówił o swojej nowej pracy w sejmie, o sytuacji w Olsztynie i jego problemach oraz o potencjalnym, przyszłym referendum.

Krzysztof Kaszubski – prowadzący audycję – zapytał wiceprezesa klubu PiS w sejmie, został o jego opinie na temat sytuacji Pawła Juszczyszyna i kontrdziałań prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego, w jego sprawie. Poseł Wypij odpowiedział następująco:

„Odbieram to jako kolejny element walki. Tym razem to nie Platforma Obywatelska jest tą opozycją, a grupa sędziów. Ma determinacje żeby bić się z rządem oto, by zablokować jakiekolwiek zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Przyznam się szczerze, że jako kandydat, ale także w trakcie swojej czteroletniej pracy, najwięcej rozmów i uwag polaków dotyczyło wymiaru – często używali tego słowa – niesprawiedliwości”

Krótko podsumował też sprawę przyszłej reformy wymiaru sprawiedliwości i krytykę środowiska prawniczego w tym temacie:

„Jeżeli sędziowie przez tyle lat nie byli zainteresowani żeby reformować wymiar sprawiedliwości, to niech się teraz nie dziwią, że politycy robią to za nich, bo jeżeli my – rząd zjednoczonej prawicy – tego nie zrobi, to jestem przekonany, że nikt tego nie zrobi, a oczekiwanie społeczne jest jednoznaczne”

Zapytany o dopełnienie swoich deklaracji, które składał w trakcie wyborów do sejmu – obiecując swoje zaangażowanie w pomoc rozwijania, finansowania i utrzymania sfery sportowej w Olsztynie – poseł Wypij odpowiedział:

Marcin Kulasek: Nuclear Sharing, więcej pytań niż odpowiedzi [OPINIA]

„Bardzo mi zależało na tym by znaleźć się w Komisji Sportu i pomimo tego, że było dużo chętnych to udało mi się to i nie ukrywam, że już rozmawiałem w Ministerstwie Sportu na temat wsparcia i szkolenia młodzieży, a przede wszystkim pod kątem infrastruktury sportowej. Jeżeli władze miasta będą rzeczowo i poważnie zainteresowane tym, żeby wykorzystać te możliwości jakie daje rząd, to oczywiście Olsztyn na tym zyska”

Przytoczył także słowa posła Jacka Protasa, przedstawiciela Platformy Obywatelskiej, o pieniądzach na modernizację Hali Uranii i stadionu Stomilu, które były, lecz których pan prezydent Piotr Grzymowicz „nie chciał podnieść”:

„Zmarnował doskonałą okazję i cierpi przez to całe miasto i nasza reputacja. Dopóki urzędnicy i Piotr Grzymowicz nie zrozumieją, że oni są dla mieszkańców i oni są dla miasta, a nie na odwrót, to ciężko będzie cokolwiek tutaj zrobić”

Zasugerował on również, że najefektywniejszym sposobem zmian na lepsze w sferze sportowej w Olsztynie, jest zmiana prezydenta, który nie chce współpracować w tym temacie:

Marcin Kulasek: Dlaczego premier tańczy, jak mu Ziobro zagra? [OPINIA]

 „Wydaję mi się, że najprostszym sposobem na poprawienie infrastruktury sportowej, będzie wymiana pana prezydenta, bo ewidentnie nie jest zainteresowany żeby sportowcom w Olsztynie pomóc. Możliwości naprawdę są i zrobię wszystko – zacząłem już w tym kierunku pracę i współpracę- żeby pomóc klubom sportowym w Olsztynie i podnieść jakość infrastruktury w naszym mieście”

Zapytany o potencjalne referendum prezydenckie w mieście, odpowiedział, nie wie czy jest to odpowiednia pora na takie działania, jednak uważa, że dominującym poczuciem w Olsztynie jest „czas na zmiany”. Wiele osób zachęca Wypija do podjęcia działań, bo pewna granica został już przekroczona, a sporo ludzi i różne środowisk zostało oszukanych.

 

 

 

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze