fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Koniec dziury pod Wysoką Bramą! Po wielu latach zostanie ona… zasypana

Wiadomości Koniec dziury pod Wysoką Bramą! Po wielu latach zostanie ona... zasypana

Rondela – bo tak fachowo brzmi nazwa dziury, znajdującej się przed Wysoką Bramą na starym mieście – zostanie zakopana. Projekt inwestycji zostanie przekazany miastu, do końca tego roku.

Od kilku lat, rondela stanowiła nie lada problem. Z jednej strony, uważana za zabytek, choć w rzeczywistości, bardziej wadzi, niż przykuwa spojrzenia. Władze w końcu zapowiedziały zagospodarowanie terenu przed Wysoką Bramą, w tym, rondeli. Choć projekt zostanie przedstawiony miastu jeszcze w tym roku, to na jego realizację będziemy musieli poczekać.
Rondela zostanie jedynie zasypana i zabezpieczona, jednak nic w jej miejscu nie powstanie, bo brakuje pieniędzy. Marta Bartoszewicz z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Olsztynie, opowiedziała o planach związanych z projektem:

„Projekt, który obejmuje zagospodarowanie całego terenu przed Wysoką Bramą, czyli zarówno rondeli jak i parkingu przy ul. Nowowiejskiego. Zabezpieczymy rondelę, zakopiemy ją i uczytelnimy. Projekt będzie musiał poczekać na lepsze czasy, czyli na moment, kiedy w budżecie miasta będzie więcej pieniędzy”

Warto wspomnieć o wstępnej wersji projektu renowacyjnego, przyległego do Wysokiej Bramy. Jednym z pomysłów jest zorganizowanie podziemnego parkingu w fosie. Miałby o pomieścić 160 samochodów, a jego dach, zostałby zakryty trawą i służył za deptak dla przechodniów. W planach mówi się także o obniżeniu terenu fosy o kilka metrów, w celu ukazania dawnych murów miejskich, stworzeniu punktów widokowych, toalet publicznych i lepszym ulokowaniu śmietników.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x