fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Wszystkie lodowiska w Olsztynie już działają!

reklama

Tuż przed mikołajkami doskonałe wieści dla wielbicieli jazdy na łyżwach. Ośrodek Sportu i Rekreacji już uruchomił wszystkie lodowiska, jakie miały działać tej zimy.

Olsztynianie oraz goście naszego miasta co roku mogą korzystać z lodowisk przygotowywanych przez OSiR. Na przełomie listopada i grudnia do dyspozycji zostały oddane trzy zaplanowane obiekty – przy hali Urania, w CRS Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza.

– Tradycyjnie, jak co roku, wszystkie lodowiska zostały zbudowane od podstaw – wyjaśnia Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – W CRS Ukiel tafla powstała na skompresowanym piasku, na którym położyliśmy rurowy system chłodzący, przy hali Urania system chłodzący jest wbudowany w podłoże, na Jeziołowicza agregat mrozi podłoże poprzez specjalne maty.

reklama

Co ważne – w tym sezonie nie zmieniają się zasady udostępniania lodowisk szkołom. Promując zdrowy styl życia, OSiR zachęca do odwiedzin zorganizowane grupy szkolne, które mają zapewniony darmowy wstęp na lodowiska.

Czytaj też:  Tak będzie wyglądał dworzec w Olsztynie? W poniedziałek podpisanie umowy

Lodowiska w CRS Ukiel i przy ul. Jeziołowicza są czynne między 8:00 a 22:00, a przy Uranii od 9:00 do 21:00. Wstęp, czyli 45 minut jazdy, kosztuje osiem złotych (ulgowy bilet – sześć złotych). Można też kupić karnet na 10 wejść (70 i 50 złotych). Przy Uranii i w CRS Ukiel można wypożyczyć łyżwy.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama