fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Wiceprezesi Sądu Rejonowego złożyli rezygnację

WiadomościWiceprezesi Sądu Rejonowego złożyli rezygnację

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie – sędziowie Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski – złożyło w środę rezygnację z zajmowanych funkcji – ustaliła. Sędziowie nie podali powodów swojej decyzji.

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie – Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski – złożyło rezygnację w środę rano. Sędziowie zrezygnowali ze swoich funkcji w trakcie kadencji, ich rezygnację – zgodnie z przepisami – musi teraz zatwierdzić minister sprawiedliwości.

Oboje sędziowie w swoich decyzjach powołali się na art. 27 Ustawy o ustroju sądów powszechnych, który mówi o tym, że wiceprezes sądu może sam złożyć rezygnację ze stanowiska w trakcie kadencji.

Informacje o rezygnacji wiceprezesów sądu rejonowego w Olsztynie potwierdził prezes tego sądu – Maciej Nawacki. „W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się” – powiedział Nawacki. Pytany, czy takie powody rezygnacji podali sędziowie Szczepańska i Krygielski w rozmowie z nim, sędzia Nawacki powiedział, że nie ujawni treści rozmowy między nim, a jego zastępcami dotyczącej powodów ich rezygnacji z urzędu.

Rzecznik rządu o wyroku ws. Juszczyszyna: organizacja wymiaru sprawiedliwości jest autonomiczną kwestią państw UE

Zapytany, czy sam myśli o rezygnacji, sędzia Nawacki odpowiedział, że nie.

Do odwołania Macieja Nawackiego z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie wezwało w poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego.

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze