fbpx
23 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Wiceprezesi Sądu Rejonowego złożyli rezygnację

reklama

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie – sędziowie Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski – złożyło w środę rezygnację z zajmowanych funkcji – ustaliła. Sędziowie nie podali powodów swojej decyzji.

Dwoje wiceprezesów Sądu Rejonowego w Olsztynie – Anna Szczepańska i Krzysztof Krygielski – złożyło rezygnację w środę rano. Sędziowie zrezygnowali ze swoich funkcji w trakcie kadencji, ich rezygnację – zgodnie z przepisami – musi teraz zatwierdzić minister sprawiedliwości.

Oboje sędziowie w swoich decyzjach powołali się na art. 27 Ustawy o ustroju sądów powszechnych, który mówi o tym, że wiceprezes sądu może sam złożyć rezygnację ze stanowiska w trakcie kadencji.

reklama

Informacje o rezygnacji wiceprezesów sądu rejonowego w Olsztynie potwierdził prezes tego sądu – Maciej Nawacki. „W mojej ocenie oboje nie chcieli uczestniczyć w nagonce, jaka się teraz odbywa na mnie. Nie dziwię im się” – powiedział Nawacki. Pytany, czy takie powody rezygnacji podali sędziowie Szczepańska i Krygielski w rozmowie z nim, sędzia Nawacki powiedział, że nie ujawni treści rozmowy między nim, a jego zastępcami dotyczącej powodów ich rezygnacji z urzędu.

Zapytany, czy sam myśli o rezygnacji, sędzia Nawacki odpowiedział, że nie.

Do odwołania Macieja Nawackiego z funkcji prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie wezwało w poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bbbbbbb

Forumowiczu aaaaaa, No właśnie problem polega na tym, ze Sędzia Paweł J. uzurpował sobie prawo do wielu rzeczy i choć wyróżniał się inteligencja to mu przeszkadzało bratanie się z podsadnymi a zwłaszcza wtedy, gdy były to kobiety……

jaaaaa

Jakie prawo ma przeciętny sędzia sądu rejonowego do oceniania kompetencji swoich kolegów z innych sądów rejonowych? Nawet gdyby pan Juszczyszyn się wyróżniał spośród innych sędziów jakąś inteligencją, to i tak nie miałby takiego prawa. Tacy ludzie właśnie zostają sędziami, myślą o sobie nie wiadomo co, a kim są? To pokazują ich czyny. Może niech ktoś zbada kompetencję i wiedzę Juszczyszyna? Może ten sędzia, którego chciał napiętnować niech teraz go odpyta? Może publicznie, a co – pośmiejmy się wszyscy. Brawa dla Pana Prezesa Nawackiego. Jest Pan odważnym człowiekiem.

Aaaaaa

No przecież jutro wiedza jest badana cały czas. Jak wyda wyrok w pierwszej instancji to jest on później badany przez innych sędziów w instancji wyższej. A kompetencję miał taka, że akurat w czasie wydawania sławnego postanowienia sędzia Juszczyszyn orzekał w ramach delegacji w sądzie okręgowym i badał orzeczenie innego sędziego. Na tym polega sądownictwo.