fbpx
12 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy szef Lalek już oficjalnie

OlsztynNowy szef Lalek już oficjalnie

W poniedziałek nominację odebrał Andrzej Bartnikowski, który został wyłoniony w konkursie na nowego dyrektora lalkowego teatru w Olsztynie. 

reklama

Po dekadzie rządów Zbigniewa Głowackiego w Olsztyńskim Teatrze Lalek nastąpiły zmiany. Dotychczasowy dyrektor przeszedł na emeryturę, a do wyboru jego następcy potrzebne były dwa konkursy. Ostatecznie komisja zdecydowała się na kandydaturę Andrzeja Bartnikowskiego, a ten przyjął ofertę – przypomina olsztyński ratusz. – Przedstawił najlepszy pomysł na funkcjonowanie naszego teatru – mówił prezydent Piotr Grzymowicz.

Wśród propozycji rozwoju instytucji jest większe otwarcie jej na młodzież. Na znaczeniu ma także zyskiwać scena dla dorosłych. Nowy dyrektor powoli przyzwyczaja się do swojej funkcji. – To dla mnie zupełnie wyjątkowa sytuacja – przyznaje Andrzej Bartnikowski. – Stałem się kimś pomiędzy artystą a urzędnikiem. Ale nie wyobrażam sobie, bym miał przestać zajmować się reżyserią.

reklama

Andrzej Bartnikowski jest absolwentem reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie. Współpracował m.in. z Teatrem Jaracza w Olsztynie oraz warszawskimi teatrami: Ateneum i Polskim. Jest  współtwórcą festiwalu “Demoludy”.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia