fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie rusza lalkowa Anima

OlsztynW Olsztynie rusza lalkowa Anima

Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA 2015 organizowany jest w stolicy Warmii i Mazur już po raz 19. 

reklama

Do niedzieli widzowie, którzy odwiedzą Olsztyński Teatr Lalek, będą mogli oglądać propozycje zespołów z całej Polski. Podczas trwającego festiwalu zaprezentuje się sześć grup. Poza gospodarzami spektakle wystawią przedstawiciele Kielc, Gdańska, Białegostoku, Warszawy i Katowic – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Festiwal w poniedziałkowe (16.11) przedpołudnie otworzyły “Sklepy cynamonowe” Teatru Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Na zakończenie, w sobotę i w niedzielę, Olsztyński Teatr Lalek zaprezentuje sztukę “Opowiem Wam bajkę”.

reklama

To doskonała okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się na lalkowej scenie w Polsce – mówi nowy dyrektor teatru ze stolicy regionu, Andrzej Bartnikowski. – Mój poprzednik, Zbigniew Głowacki, przywiązywał ogromną wagę do tego, by pojawiały się tu przedstawienia, w których rzeczywiście używa się lalek. Bo w ostatnich latach jest tendencja odchodzenia od tego. Także przy okazji tego festiwalu ratujemy to, co powoli ginie.

Program festiwalu można pobrać z internetowej strony Olsztyńskiego Teatru Lalek (TUTAJ).

reklama

Karnety na OTTL Anima kosztują 60 zł. Można rezerwować też pojedyncze bilety – normalne po 18 zł, ulgowe po 14 zł. Wejściówki zarezerwowane internetowo lub telefonicznie należy odebrać najpóźniej w dniu poprzedzającym spektakl. W czasie Animy nie obowiązuje zasada bezpłatnego udziału dzieci do lat 3 w spektaklach.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia