fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 23 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie rusza lalkowa Anima

Wiadomości W Olsztynie rusza lalkowa Anima

Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA 2015 organizowany jest w stolicy Warmii i Mazur już po raz 19. 

Do niedzieli widzowie, którzy odwiedzą Olsztyński Teatr Lalek, będą mogli oglądać propozycje zespołów z całej Polski. Podczas trwającego festiwalu zaprezentuje się sześć grup. Poza gospodarzami spektakle wystawią przedstawiciele Kielc, Gdańska, Białegostoku, Warszawy i Katowic – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Festiwal w poniedziałkowe (16.11) przedpołudnie otworzyły „Sklepy cynamonowe” Teatru Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Na zakończenie, w sobotę i w niedzielę, Olsztyński Teatr Lalek zaprezentuje sztukę „Opowiem Wam bajkę”.

To doskonała okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się na lalkowej scenie w Polsce – mówi nowy dyrektor teatru ze stolicy regionu, Andrzej Bartnikowski. – Mój poprzednik, Zbigniew Głowacki, przywiązywał ogromną wagę do tego, by pojawiały się tu przedstawienia, w których rzeczywiście używa się lalek. Bo w ostatnich latach jest tendencja odchodzenia od tego. Także przy okazji tego festiwalu ratujemy to, co powoli ginie.

Program festiwalu można pobrać z internetowej strony Olsztyńskiego Teatru Lalek (TUTAJ).

Karnety na OTTL Anima kosztują 60 zł. Można rezerwować też pojedyncze bilety – normalne po 18 zł, ulgowe po 14 zł. Wejściówki zarezerwowane internetowo lub telefonicznie należy odebrać najpóźniej w dniu poprzedzającym spektakl. W czasie Animy nie obowiązuje zasada bezpłatnego udziału dzieci do lat 3 w spektaklach.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: