Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
niedziela, 26 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie rusza lalkowa Anima

reklama

Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA 2015 organizowany jest w stolicy Warmii i Mazur już po raz 19. 

Do niedzieli widzowie, którzy odwiedzą Olsztyński Teatr Lalek, będą mogli oglądać propozycje zespołów z całej Polski. Podczas trwającego festiwalu zaprezentuje się sześć grup. Poza gospodarzami spektakle wystawią przedstawiciele Kielc, Gdańska, Białegostoku, Warszawy i Katowic – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Festiwal w poniedziałkowe (16.11) przedpołudnie otworzyły „Sklepy cynamonowe” Teatru Lalki i Aktora Kubuś z Kielc. Na zakończenie, w sobotę i w niedzielę, Olsztyński Teatr Lalek zaprezentuje sztukę „Opowiem Wam bajkę”.

reklama

To doskonała okazja, żeby zobaczyć, co dzieje się na lalkowej scenie w Polsce – mówi nowy dyrektor teatru ze stolicy regionu, Andrzej Bartnikowski. – Mój poprzednik, Zbigniew Głowacki, przywiązywał ogromną wagę do tego, by pojawiały się tu przedstawienia, w których rzeczywiście używa się lalek. Bo w ostatnich latach jest tendencja odchodzenia od tego. Także przy okazji tego festiwalu ratujemy to, co powoli ginie.

Program festiwalu można pobrać z internetowej strony Olsztyńskiego Teatru Lalek (TUTAJ).

Karnety na OTTL Anima kosztują 60 zł. Można rezerwować też pojedyncze bilety – normalne po 18 zł, ulgowe po 14 zł. Wejściówki zarezerwowane internetowo lub telefonicznie należy odebrać najpóźniej w dniu poprzedzającym spektakl. W czasie Animy nie obowiązuje zasada bezpłatnego udziału dzieci do lat 3 w spektaklach.

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00TRZY RAZY „TARTAK”Zajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X