18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Uczeń z Olsztyna z szansą na ogólnopolski finał

OlsztynUczeń z Olsztyna z szansą na ogólnopolski finał

Do drugiego etapu VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zakwalifikowało się tylko 8 proc. uczniów, którzy przystąpili do testu na etapie szkolnym. Wśród nich znalazł się także uczeń z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. 

reklama

W październikowym, pierwszym etapie olimpiady wzięło udział 7 127 uczniów z 294 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. W zawodach drugiego stopnia weźmie udział 588 olimpijczyków, którzy najlepiej rozwiązali 25 testowych pytań. Jest wśród nich Rafał Witkowski – uczeń Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie.

Przy tej skali wydarzenia awans do drugiego etapu to powód dumy – podkreśla Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, organizatora olimpiady. – Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna już od siedmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów przygotowujących się do zawodu logistyka. Jako organizator turnieju z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy olimpijczyków, ich sukcesy zawodowe i osiągnięcia na studiach.

reklama

Przed olimpijczykami miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego, który zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Etap okręgowy odbędzie się 1 grudnia. Uczniowie, którzy najlepiej poradzą sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru, zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 4 marca Poznaniu. Wyniki poznamy 15 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane