fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

7.4 C
Olsztyn
środa, 27 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wydłużona trasa, częstsze kursy – sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Te modyfikacje z pewnością ucieszą pasażerów olsztyńskich autobusów. Od dziś (14.11) zaczną obowiązywać zmiany w rozkładach linii 6, 9, 20, 24, 27, 28 i 35.

Jak informuje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, wprowadzając zmiany w poszczególnych rozkładach, urzędnicy wychodzą naprzeciw licznym postulatom i wnioskom samych pasażerów. Dotyczą one siedmiu wybranych linii:

LINIA 6 – wszystkie kursy kończące dotychczas bieg na pętli w Likusach zastają wydłużone do Gutkowa – zmiana dotyczy wszystkich rodzajów rozkładów jazdy

LINIA 9 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 8:00 – 14:00 w rozkładzie jazdy „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”

LINIA 20 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 9:00 – 14:00 w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”, „Dni robocze wolne od nauki szkolnej” oraz „Soboty”

LINIA 24 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 9:00 – 14:00 w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”, „Dni robocze wolne od nauki szkolnej” oraz „Soboty”

LINIA 27 – uruchomienie dwóch nowych kursów w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)” oraz „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”: 5:32 z krańca „Witosa”, 6:17 z pętli „Redykajny”;

– uruchomienie funkcjonowania linii w soboty, niedziele i święta

LINIA 28 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 8:00 – 14:00 w rozkładzie jazdy „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”

LINIA 35 – zwiększenie liczby kursów we wszystkich rodzajach rozkładów jazdy.

8 KOMENTARZE

  1. A mi bardzo nie podoba się likwidacja linii nr 2. Nie wiem czemu to ma służyć, bo na pewno nie mieszkańcom. Dojazd do Cmentarza Komunalnego z Nagórek będzie koszmarem, bo zostanie jedynie 26 jadąca z os.Generałów zbierająca pasażerów z Jarot i okolic.

  2. To prawda….ostatnio naliczyłem w centrum (w ciągu ok 30 min) dwie piętnastki, trzy dwudziestki , a 7 i 13nastka to autobusy widmo-niby jeżdżą ale bardzo rzadko można je zobaczyć.Dodatkowo siódemka mogła by już jeździć swoją starą trasą na Dajtki czyli przez Jagiellończyka a nie tak jak trzynastka przez Warszawską…

  3. Linii nr 15 nie będzie. Tramwaje nie pojadą ul. Artyleryjską do ul.Leśnej też nie dojedziemy. A może siatka linii zmieni się tak, żeby wszędzie dotrzeć?

  4. Czy ja o czymś nie wiem czy jednak linia 24 zostaje na stałe? Miała być zlikwidowana po otwarciu tras tramwajowych a tu nagle zwiększenie częstotliwości kursów? Czyżby jednak zarządcy komunikacji wraz z miastem opamiętali się i nie zamierzają likwidować wszystkich autobusów których trasy pokrywają się z tramwajami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Zamieszkaj w Olsztynie

Wszystkich ludzi łączy pragnienie, żeby dobrze im się żyło w miejscu zamieszkania. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znakomicie odpowiada takim wymaganiom. Naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wraz...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs