fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Wydłużona trasa, częstsze kursy – sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

OlsztynWydłużona trasa, częstsze kursy - sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

Te modyfikacje z pewnością ucieszą pasażerów olsztyńskich autobusów. Od dziś (14.11) zaczną obowiązywać zmiany w rozkładach linii 6, 9, 20, 24, 27, 28 i 35.

reklama

Jak informuje Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, wprowadzając zmiany w poszczególnych rozkładach, urzędnicy wychodzą naprzeciw licznym postulatom i wnioskom samych pasażerów. Dotyczą one siedmiu wybranych linii:

LINIA 6 – wszystkie kursy kończące dotychczas bieg na pętli w Likusach zastają wydłużone do Gutkowa – zmiana dotyczy wszystkich rodzajów rozkładów jazdy

reklama

LINIA 9 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 8:00 – 14:00 w rozkładzie jazdy „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”

LINIA 20 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 9:00 – 14:00 w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”, „Dni robocze wolne od nauki szkolnej” oraz „Soboty”

Hulajnogi opuszczają Olsztyn

reklama

LINIA 24 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 9:00 – 14:00 w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”, „Dni robocze wolne od nauki szkolnej” oraz „Soboty”

LINIA 27 – uruchomienie dwóch nowych kursów w rozkładach jazdy: „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)” oraz „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”: 5:32 z krańca „Witosa”, 6:17 z pętli „Redykajny”;

– uruchomienie funkcjonowania linii w soboty, niedziele i święta

LINIA 28 – przywrócenie częstotliwości kursowania co 15 min w godz. 8:00 – 14:00 w rozkładzie jazdy „Dni robocze wolne od nauki szkolnej”

LINIA 35 – zwiększenie liczby kursów we wszystkich rodzajach rozkładów jazdy.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
14 listopada 2015 19:45

A mi bardzo nie podoba się likwidacja linii nr 2. Nie wiem czemu to ma służyć, bo na pewno nie mieszkańcom. Dojazd do Cmentarza Komunalnego z Nagórek będzie koszmarem, bo zostanie jedynie 26 jadąca z os.Generałów zbierająca pasażerów z Jarot i okolic.

Dawid
14 listopada 2015 19:08

To prawda….ostatnio naliczyłem w centrum (w ciągu ok 30 min) dwie piętnastki, trzy dwudziestki , a 7 i 13nastka to autobusy widmo-niby jeżdżą ale bardzo rzadko można je zobaczyć.Dodatkowo siódemka mogła by już jeździć swoją starą trasą na Dajtki czyli przez Jagiellończyka a nie tak jak trzynastka przez Warszawską…

Polecane
Ogłoszenia
Oto jakie straty finansowe przyniósł atak hakerski na miejskie systemy informatyczne
Hulajnogi opuszczają Olsztyn
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji