fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 11 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Spółdzielnia nie pomogła panu Arturowi, ale otrzymał wsparcie od mieszkańców Olsztyna

Pan Artur Smolski – emerytowany strażak z Olsztyna – wciąż nie doczekał się pomocy ze strony Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze, jednak ludzie dobrej woli, bezinteresownie pomagają lokalnemu bohaterowi.

Artur Smolski ma 80 lat. Był strażakiem, który cudem uratował się przed ogniem w słynnym pożarze rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach w czerwcu 1971. W pożarze zginęło 37 osób. Ponad sześć lat temu, amputowano mu obie nogi w wyniku postępującej choroby miażdżycowej. Pan Artur może poruszać się wyłącznie w obrębie swojego mieszkania, gdyż przed opuszczeniem go, powstrzymują go schody, których sam nie jest w stanie pokonać. By mu to ułatwić, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze”, na terenie której mieszka Pan Artur, mogłaby zamontować specjalny podjazd dla wózka, który ułatwiłby mu opuszczenie budynku. Prezes Spółdzielni jednak nie wyraża zgody na zainstalowanie owej platformy.

Sprawę opisały ogólnopolskie i lokalne media. Mimo, to podjazd dla wózka wciąż nie został zamontowany, a pan Artur nie może sam opuścić swojego mieszkania. Jednak dzięki zainteresowaniu ze strony mediów, jego sprawą zajęła się lokalna Fundacja Pomoc Patriocie. Skupili się oni na zorganizowaniu wizyt wolontariuszy, którzy spędzają z panem Arturem czas lub zaopatrują go w drobiazgi do domu. Jedna z wolontariuszek przyprowadziła ze sobą psa, wiedząc, że lokalny bohater kocha zwierzęta. Odwiedził go także trener klubu Berkut Arrachion Olsztyn, który podarował panu Arturowi pralkę automatyczną. Poza prezentami, goście rozmawiają z panem Arturem o jego przeszłości i rodzinie. Strażak wywodzi się z zasłużonej dla Polski rodziny.

„Dziękuję wszystkim, którzy tak bardzo chcą mi pomóc. Olsztyn to miasto wspaniałych ludzi. A prezes spółdzielni? No cóż, mam nadzieję, że jeszcze jakoś zmieni zdanie i pozwoli mi zainstalować ten podjazd na te siedem stopni”

Olsztyniacy nie są obojętni wobec zasłużonego człowieka, który potrzebuje pomocy i wraz z Fundacją Pomoc Patrioty, chcą przyczynić się do polepszenia jego sytuacji życiowej.

Więcej:

TVP nagrało program w Olsztynie o bezdusznych prezesach spółdzielni [WIDEO]

Prezes SM „Pojezierze” nie pomoże bohaterowi z Olsztyna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...