fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 10 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów

Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego stawia tzw. piesuary – czyli miejsca do sikania dla psów.

W miejscach tych zastosowano specjalne feromony, które przyciągają zwierzęta by załatwiał się właśnie tam. Głównym celem stawiania piesuarów, jest ochrona drzew i roślin przed szkodliwym działaniem psiego moczu. „Właścicielu, przyprowadź swojego psa do pi(e)suaru. Oszczędź okoliczną zieleń, ściany budynków, ogrodzenia” – to hasło, które widnieje na tabliczce zamontowanej na urządzeniu.

Według harmonogramu przetargów, z dnia 31.05.2019, piesuary zostały wybudowane tylko na terenie osiedla Kormoran, między ul. Piłsudskiego, a ul. Dworcową oraz w ciągu parkowo-spacerowym pomiędzy Halą Urania a ul. Żołnierską. Według tego samego harmonogramu, na inwestycję tą przeznaczono 30 700 złotych brutto. Postawiono łącznie 14 takich piesuarów.

Wypowiedź Michała Koronowskiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu:

„Piesuary, które zwyciężyły na osiedlu Kormoran w ubiegłorocznym głosowaniu w budżetu obywatelskiego, zostały już udostępnione czworonogom”

Na ten moment nie wiadomo czy planowane są dalsze prace związane z piesuarami na terenie naszego miasta.

W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów W Olsztynie powstają „PIESuary” czyli miejsca do sikania dla psów

2 KOMENTARZE

  1. Co za debil wymyśla takie rozwiązania? To jest gówno a nie rozwiązanie! Pies nie załatwia się raz na spacerze a kilka lub nawet kilkanaście razy. Znaczy teren swoim moczem i nie podejdzie do piesuaru by opróżnić cały swój pęcherz. A co z suczkami? Może oddzielne jeszcze dla nich zrobicie? Ktoś kto to wymyślił to jakiś tępak nie mający pojęcia o zwierzętach a bynajmniej o psach. JAKO OBYWATEL TEGO MIASTA I PODATNIK NIE WYRAŻAM ZGODY NA TAKIE BEZSENSOWNE INWESTYCJE. W mieście brakuje publicznych toalet, przyjezdni nie mają gdzie załatwić swoich potrzeb a oni robią piesuary. Za dużo kasy w budżecie czy inwestycja w której można dużo nakraść????

    4
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...