fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niepewny remont schodów na Nagórkach

OlsztynNiepewny remont schodów na Nagórkach

Schody przy ul. Barcza są w fatalnym stanie, o czym powiadomił nas jeden z mieszkańców. Grunt, na którym się znajdują należy do gminy Olsztyn. Jednak nie wiadomo dokładnie kiedy mogą zostać naprawione. Wszystko zależy od funduszy z budżetu miasta.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”94″ gal_title=”schody barcza”]

W zeszłym tygodniu napisał do nas Czytelnik, który w liście alarmował, o nieodnowionych schodach przy ul. Barcza. Pisał „Zwracam się z prośbą o niezwłoczne podjęcie działań naprawczych chodnika (podjazdu dla wózków) oraz wycięcia krzaków, w ciągu pieszym od ul. Barcza 25 w kierunku zespołu szkół”. Na zdjęciach, które przesłał, wyraźnie widać, że prowadzące do pobliskich bloków stopnie oraz podjazd są zniszczone. Co więcej, nieprzycięte krzaki utrudniają podjazd wózkom. Poinformował o tym SM Jaroty już w maju i… nie doczekał się odpowiedzi.

reklama

Postanowiliśmy zareagować na jego apel. Napisaliśmy więc do spółdzielni w tej sprawie. Po kilku dniach przyszła odpowiedź. Jak się okazało to nie SM Jaroty jest właścicielem gruntu, na którym postawiono schody. Jest nim gmina Olsztyn. Jednocześnie Maria Raszkiewicz, kierownik administracji osiedla Nagórki napisała, że spółdzielnia „wyraziła chęć partycypacji w kosztach prac remontowych chodnika stanowiącego dojście do przedmiotowych schodów od strony (bloku) Barcza 25”.

Paweł Pliszka, rzecznik prasowy ZDZiT potwierdził, że schody znajdują się na terenie miasta.- W tym roku Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie zlecił przygotowanie dokumentacji technicznej na wykonanie remontu schodów przy ul. Bracza 25. Jeśli w przyszłorocznym planie budżetowym otrzymamy niezbędne środki, to wykonamy to zadanie – wytłumaczył Pliszka i potwierdził, że remont byłby współfinansowany przez SM Jaroty.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mariusz
13 listopada 2015 08:29

Trzeba na takich chodnikach wprowadzić ograniczenia w ruchu!

Sławomir
12 listopada 2015 12:08

Chcecie to pokażę Wam jeszcze fajniejsze i to nawet z chodnikiem do kompletu. Chodnik tak fajny że jadąc rowerem lepiej jest zjechać na trawnik obok i jechać trawnikiem.

#polskawruinie #11lat_w_unii

Polecane
Ogłoszenia