21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Kaczyński: uzyskaliśmy legitymację do tego, by kontynuować dobrą zmianę

KrajKaczyński: uzyskaliśmy legitymację do tego, by kontynuować dobrą zmianę

Uzyskaliśmy legitymację do tego, by kontynuować dobrą zmianę, by kontynuować nasza politykę, by Polskę w dalszym ciągu zmieniać – powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do wyników wyborów.

reklama

Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość od 2005 r. odnotowało znaczy wzrost poparcia. “Ten wzrost od 2005 r., to jest wzrost przeszło dwuipółkrotny” – powiedział. Ocenił, że jest to ogromny sukces.

Kaczyński stwierdził, że polska polityka dzięki PiS przesunęła się na nowy poziom. “Przedtem żadna formacja polityczna, ani nie osiągnęła takiego wyniku procentowego, a tym bardziej nie osiągnęła takiego wyniku jeśli chodzi o ilość głosów” – powiedział.

reklama

Szef PiS wyraził radość z uzyskanego poparcia. “Uważamy, że uzyskaliśmy legitymację do tego, by kontynuować dobrą zmianę, by kontynuować naszą politykę, by Polskę w dalszym ciągu zmieniać” – mówił Kaczyński.

Według podanych w poniedziałek przez PKW wyników wyborów do Sejmu, PiS uzyskał 8 051 935 głosów, czyli 43,59 proc., co przełożyło się na 235 mandatów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane