fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Odnaleziono ciało poszukiwanego grzybiarza

Wiadomości Odnaleziono ciało poszukiwanego grzybiarza

Po czterech dobach poszukiwań odnaleziono ciało zaginionego 81-latka – podała w piątek olsztyńska policja. We wtorek mężczyzna wybrał się na grzyby i od tamtego czasu był poszukiwany.

W piątek około godz. 16.00 znaleziono ciało zaginionego 81-latka. Odnaleziono je w trudno dostępnym, bagiennym terenie dzięki wykorzystaniu policyjnego śmigłowca. Ciało znajdowało się około 4 km od miejsca, gdzie mężczyzna był ostatnio widziany – w przeciwnym kierunku, niż wskazywały pierwotne ustalenia.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Ciało zabezpieczono w prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora – podał w piątek sierż. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

81-letni mieszkaniec Bęsi (woj. warmińsko-mazurskie) we wtorek wyszedł na grzyby i od tamtego czasu nie dawał znaku życia. Nie wrócił do domu ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkaset osób, w tym żołnierze WOT, policjanci, strażacy ochotnicy z OSP, wolontariusze z PCK, a także bliscy zaginionego i mieszkańcy Bęsi. Wykorzystywano psy tropiące i specjalistyczny sprzęt, m.in. dron z kamerą noktowizyjną. W czwartek sprowadzono też łodzie do przeszukiwania dwóch zbiorników wodnych w okolicy.

W chwili zaginięcia 81-latek miał ze sobą wiklinowy koszyk, poruszał się o lasce. Jak podała policja – powołując się na relację rodziny – mężczyzna cierpiał na niedosłuch i korzystał z aparatów słuchowych, które wychodząc na grzyby zostawił jednak w domu.

Olsztyńska policja dziękuje wszystkim zaangażowanym w wielodniowe poszukiwania zaginionego.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: