Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Z Warmii i Mazur startują m.in. Staroń, Słoma i Kopiczko

reklama

Lidia Staroń (niezależna), samorządowiec Jarosław Słoma (Koalicja Obywatelska) i b. poseł Kukiz’15 Andrzej Maciejewski będą walczyć o mandaty do Senatu z okręgu olsztyńskiego (nr 86). O cztery mandaty senatorskie z Warmii i Mazur ubiega się 14 kandydatów.

W okręgu nr 86 (obejmującym powiaty nidzicki, olsztyński, szczycieński oraz miasto Olsztyn) o mandat senatorski walczyć będą 4 osoby. Kandydatką niezależną, ubiegająca się o ponowny wybór do Senatu jest Lidia Staroń. Działacze PiS przekonują, że Staroń ma podobne poglądy i cieszy się dużym uznaniem, stąd decyzja by partia nie wystawiła w tym okręgu swego kandydata.

Kandydatem popieranym przez Koalicję Obywatelską, PSL-Koalicję Polską oraz Lewicę jest były wiceprezydent Olsztyna i były członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma. Obecnie piastuje on stanowisko wiceprezesa zarządu spółki komunalnej – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

reklama

O mandat senatorski ubiegać się będzie także wybrany z listy Kukiz’15 poseł Andrzej Maciejewski, który niedawno opuścił szeregi swego ugrupowania i przeniósł się do PiS. Nie znalazłszy się na liście kandydatów tej partii do Sejmu zdecydował sie wystartować do Senatu z Komitetu Wyborczego Prawica.

Startuje też z własnego komitetu wyborczego Leszek Bubel, któremu prokuratura okręgowa w Olsztynie postawiła niedawno zarzuty dotyczące zniesławienia i znieważenia.

W okręgu elbląski nr 84 (obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz miasto Elbląg) o mandat senatorski walczą senator Jerzy Wcisła (Koalicja Obywatelska) i wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski (PiS).

W okręgu nr 85 (obejmuje powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki) startuje m.in. samorządowiec Stanisław Gorczyca (KO), który powalczy o mandat z obecną senator, lekarką Bogusławą Orzechowską (PiS).

Wyborcy w okręgu mazurskim nr 87 (obejmuje powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski, węgorzewski) rywalizować będą samorządowiec, była burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska (Koalicja Obywatelska), obecna senator, nauczycielka Małgorzata Kopiczko (PiS), a z komitetu wyborczego wyborców „Porozumienie dla Mazur” Stanisław Tołwiński.

reklama

styczeń, 2020

27STY18:00W KIERACIE UBOJNISala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X