Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
poniedziałek, 14 Październik, 2019
21 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

ALICJA – Najlepsza szkoła francuskiego w Olsztynie

Jesteśmy jedyną szkołą w Olsztynie specjalizującą się wyłącznie w nauce języka francuskiego. Uważamy, że doświadczenie to klucz do sukcesu. Wiemy co mówimy, ponieważ uczymy już...

Pogromca banksterów

To już cztery lata walki o godność, ponad dwóch milionów Polaków. Jako poseł złożyłem w waszym imieniu trzy projekty ustaw, złożyłem wniosek o powołanie...

Nowoczesne aparaty słuchowe. Auris Olsztyn. Rabat 50%

Auris działa na rynku od 2003 roku. Ich personel to zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych protetyków słuchu, którzy stale rozwijają swoje umiejętności i podnoszą...

październik, 2019

17PAŹ19:0022:00KRÓL / Olsztyn / CEiKOlsztyn CEIK, Parkowa 1

Pokaż więcej wydarzeń

Lewica na konwencji w Olsztynie: PiS nas oszukał

reklama

Podczas konwencji Lewicy w Olsztynie jej liderzy mówili, że PiS oszukał przed czterema laty Polaków i zafundował ludziom drożyznę i kolesiostwo. „Hasło pana Kaczyńskiego +Polska w ruinie+ stało się ciałem. Ale teraz, a nie wtedy. Taki z niego prorok” – mówił jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń.

Podczas konwencji Lewicy w Olsztynie na scenie ustawiono dwie lodówki. Na jednej widniał napis „Lodówka PiS 2015”, na drugiej „Lodówka PiS 2019”. Zawartość obu lodówek pokazał publiczności Robert Biedroń mówiąc, że PiS oszukał Polaków obiecując im dobrobyt. Lodówka z 2015 roku była wypełniona po brzegi, druga miała sporo wolnej przestrzeni.

„Zrobiliśmy zakupy za 100 zł. Mamy jedną pietruszkę, bo na więcej nas nie było stać, nie starczyło na ziemniaki. Tak galopują ceny za PiS. 500 zł, które rodzice dostają na dzieci już dawno nie ma takiej wartości, jak miało. Kiedy wicepremier Gowin mówi, że nie starcza mu do pierwszego, to nie kłamie. Kiedy mówili, że nagrody im się należały, to wiedzieli, że chcą zapełnić swoje lodówki” – powiedział Biedroń.

reklama

Liderzy Lewicy podczas sobotniej konwencji w Olsztynie mówili nie tylko o wzroście cen, ale także atakowali PiS za „demolowanie ładu konstytucyjnego” i deptanie wolności obywatelskich.

„Konserwatywne państwo dobrobytu to PiS, to etaty dla swoich ludzi. Nam chodzi o to, by seicento wygrało z kolumną rządową. Im nie chodzi o uczciwych sędziów, ale o naszych sędziów” – mówił Włodzimierz Czarzasty. Zapewnił, że Lewica „nie będzie wtrącała się ludziom w to, jak żyją, z kim śpią”.

„Konserwatywne Państwo dobrobytu to PiS, nowoczesne państwo dobrobytu do Lewica. Chleb dają w jednym i drugim, ale wolność jest tylko w jednym państwie” – mówił Czarzasty.

Zarówno Czarzasty jak i Biedroń nawiązywali w swoich wystąpieniach do „sprawy Banasia”. Czarzasty odegrał scenkę, w której wcielając się w Banasia rozmawiał przez telefon z gangsterem, a Biedroń pytał, czy „legitymacje PiS dają ochronę tym, którzy współpracują z gangsterami”. Biedroń wymieniał „kolejne afery PiS”.

„Jak wyglądają rządy PiS? Mamy miliony dla Rydzyka, afera w KNF, działki Morawieckiego, sprawa Polskiej Fundacji Narodowej, kamienicę pana Banasia. To jest PiS. Gdy cztery lata temu prezes Kaczyński mówił, że +Polska jest w ruinie+ to miał rację. Słowo stało się ciałem. Tyle, że Polska jest teraz w ruinie. Taki z niego prorok” – mówił Biedroń.

Biedroń w imieniu liderów Lewicy apelował także do prezydenta Andrzeja Dudy o ujawnienie powodów ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. „Czy ułaskawił go pan, bo stał za tym jakiś gangster? Kto w tym państwie jest na telefon? Kto za wami stoi? Prosimy o wyjaśnienia, dlaczego pan ułaskawił Kamińskiego? Czy zrobił to pan dlatego, że legitymacja PiS chroni tych, co współpracują z gangsterami? Proszę to wszystkim wyjaśnić” – mówił Biedroń.

Biedroń w swoim wystąpieniu sporo miejsca poświęcił także służbom specjalnym. „Służby specjalne w tym kraju nie działają. Na czyim są dziś pasku? Odbijemy nasze państwo z rąk mafii, zmienimy oblicze tej ziemi” – mówił Biedroń i powiedział, iż kpiną jest, że „CBA bada sprawę pana Banasia, ale wyniki kontroli będą po wyborach”. „Służby specjalne nie służą dziś społeczeństwu, ale jednej partii – PiS” – podkreślił Biedroń.

Podczas konwencji w Olsztynie przemawiał też Adrian Zandberg, który w całości swoje wystąpienie poświęcił sprawom pracy i prawom osób pracujących. Zandberg zapowiedział, że Lewica zagwarantuje pracownikom budżetówki minimalną płacę na poziomie 3,5 tys. zł, a małym przedsiębiorcom zagwarantuje „uczciwy ZUS uzależniony od przychodów prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą”.

„Zagwarantujemy też przedsiębiorcom jednolitą interpretację podatkową” – powiedział Zandberg. Mówił, że nie da się prawnie prowadzić jednoosobowej działalności gospodarczej w sytuacji, gdy taki sam przepis jest różnie interpretowany w różnych miastach.

Lewica zapowiedziała także pełną odpłatność dla ludzi chorych. „Za chwilę wiele Polek i Polaków zachoruje tylko dlatego, że do pracy przyjdą ich chorzy koledzy. A oni przyjdą chorzy, bo ledwo spinają domowe budżety, bo muszą opłacać kredyty i nie stać ich na chorowanie. Czas z tym skończyć, nie będziemy karać za chorowanie” – powiedział Zandberg.

W swoim wystąpieniu Zandberg powiedział także, że Lewica opowiada się za całkowitym zniesieniem umów śmieciowych. Na zwykłe umowy o pracę – jak mówił – mogliby je zmieniać podczas kontroli inspektorzy pracy.

„Umowy o dzieło należą się artystom, którzy tworzą dzieła. Ale oni także muszą mieć prawo do urlopów, do spokoju socjalnego” – mówił Zandberg.

Na konwencji w Olsztynie swoje wystąpienia mieli także liderzy list Lewicy w Olsztynie – Marcin Kulasek i Elblągu – Monika Falej. Oboje mówili o tym, że nie chcą, by Warmia i Mazury były traktowane jako Polska B. Deklarowali, że zrobią wszystko, by podnieść poziom życia mieszkańców regionu, by wyrównać dzieciom urodzonym w tej części kraju szanse dobrego startu w przyszłość.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

październik, 2019

05WRZ(WRZ 5)16:30WARSZTATY BEADING I DZIEWIARSTWOMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Warsztaty

12WRZ(WRZ 12)16:30WARSZTATY BEADING I DZIEWIARSTWOMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Warsztaty

02PAŹ(PAŹ 2)17:00LABORATORIUM KREATYWNOŚCIMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Warsztaty

09PAŹ(PAŹ 9)17:00LABORATORIUM KREATYWNOŚCIMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Warsztaty

14PAŹ16:30Dzikie wyprawyLas Miejski Olsztyn

14PAŹ18:00PSALMY, PATYKI, BADYLESala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. OkopowaKategoria wydarzenia:Literatura

14PAŹ18:00Psalmy, patyki, badyleAmfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie, ul. Zamkowa 10

15PAŹ18:00Dominik Połoński in memoriam - wiolonczeliści koledzeFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

15PAŹ18:00Dominik Połoński in memoriamFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1Kategoria wydarzenia:Kino,Koncerty

15PAŹ18:00Koncert i projekcja filmuCellofuny

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Pogromca banksterów

To już cztery lata walki o godność, ponad dwóch milionów Polaków. Jako poseł złożyłem w waszym imieniu trzy projekty ustaw, złożyłem wniosek o powołanie...

Nowoczesne aparaty słuchowe. Auris Olsztyn. Rabat 50%

Auris działa na rynku od 2003 roku. Ich personel to zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych protetyków słuchu, którzy stale rozwijają swoje umiejętności i podnoszą...

ALICJA – Najlepsza szkoła francuskiego w Olsztynie

Jesteśmy jedyną szkołą w Olsztynie specjalizującą się wyłącznie w nauce języka francuskiego. Uważamy, że doświadczenie to klucz do sukcesu. Wiemy co mówimy, ponieważ uczymy już...

RABATOL.PL

X