10 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Olsztyńskie biletomaty już zniszczone

OlsztynOlsztyńskie biletomaty już zniszczone

Dwa urządzenia do sprzedaży biletów, zlokalizowane w centrum miasta, już po kilku dniach stały się celem ataku wandali. 

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”91″ gal_title=”biletomat zniszczony”]

Do zniszczenia doszło w miniony weekend. Uszkodzone zostały dwa biletomaty stacjonarne, które zainstalowano na przystankach przy ul. 1 Maja oraz przy ul. Śliwy. Na dotykowych panelach urządzeń, za pomocą których dokonuje się zakupu biletów, widać wyraźne pęknięcia.

reklama

Biletomaty, będące częścią ITS-u, czyli inteligentnego systemu zarządzania ruchem, zostały zniszczone w wyniku wandalskiego wybryku jeszcze zanim oficjalnie przekazano je miastu. Dlatego też olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu poinformował o zdarzeniach firmę odpowiedzialną za realizację projektu ITS. Jego wykonawca, jako właściciel urządzeń, będzie mógł zgłosić sprawę na policję.

Jest jednak nadzieja, że chuligani zostaną szybko zidentyfikowani. – Przystanki komunikacji miejskiej, także te dwa przy 1 Maja i Śliwy, są monitorowane kamerami. Mamy więc nadzieję, że dzięki nim uda się szybko ustalić sprawców – podaje olsztyński ZDZiT. – Apelujemy też do mieszkańców, by zawsze, gdy są świadkami aktów wandalizmu, reagowali i informowali policję lub straż miejską.

Zniszczone biletomaty działały zaledwie kilka dni.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zemsta
11 listopada 2015 20:58

A może to po prostu zemsta za kary za nieposiadanie 10 gr dopłaty do biletu… Przecież zmiana cen biletów była tak dobrze nagłośniona, że wszyscy o niej doskonale wiedzieli, na każdym przystanku wisiała kartka, w każdym autobusie na monitorze była wyświetlana informacja co 2 minuty + była nadawana przez głośnik -.-‘

matkobosko
11 listopada 2015 16:28

cholerne biletomaty z piekła rodem pewni się na nich rzuciły! to była z pewnością obrona własna, a tutaj zaraz prokuratura! ŻYJEMY W CHORYM KRAJU

Polecane
Ogłoszenia