14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Piesi bezpieczniejsi na Sielskiej

OlsztynPiesi bezpieczniejsi na Sielskiej

Na ruchliwej ulicy w Olsztynie zainstalowano tzw. aktywne przejście dla pieszych. Ta olsztyńska lokalizacja została wybrana w konkursie organizowanym przez Fundację PZU.

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”90″ gal_title=”aktywne przejscie sielska”]

Przejście dla pieszych na ul. Sielskiej w Olsztynie, w sąsiedztwie stacji paliw, to newralgiczne miejsce na drogowej mapie stolicy regionu. Jest ono usytuowane na miejskim odcinku drogi krajowej nr 16, gdzie notuje się duże natężenie ruchu nie tylko pojazdów osobowych, lecz także ciężarówek. Stałym widokiem na ul. Sielskiej jest patrol drogówki. Mundurowi pilnują, żeby kierowcy zdejmowali nogę z gazu ze względu na wprowadzone tam ograniczenie prędkości do 50 km/h – tylko w ciągu ostatnich kilku lat na tym przejściu doszło do kilku potrąceń pieszych, a także, niestety, do wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

reklama

Dodatkowe oznakowanie przejścia i wyposażenie go w aktywne urządzenia z pewnością pozytywnie wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa ruchu – tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, którzy zgłosili przejście na ul. Sielskiej do konkursu Fundacji PZU. Olsztyńska “zebra” znalazła się wśród tych, które wymagają dodatkowych działań w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Aktywne przejcie na ul. Sielskiej z pewnością trudno będzie przeoczyć. Fundacja zamontowała tam m.in. maty ułatwiające hamowanie przed pasami oraz zestaw świateł w nawierzchni i na znakach informujących o przejściu. Są one uruchamiane w momencie, gdy pieszy zbliża się do jezdni, dając jednocześnie znać kierowcom, aby zatrzymali się przed pasami.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wojtek
16 listopada 2015 11:15

na warszawskiej przydało by się też coś takiego a nie sama czerwono-biała zebra.

Monika
9 listopada 2015 16:43

Szkoda tylko, najcześciej musi dojść do jakiejś tragedii by tak ładnie oznakować jakieś przejście czy inny obiekt.

Polecane
Ogłoszenia