fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 24 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowy przetarg na projekt i budowę odcinka S16 Borki Wielkie-Mrągowo

Wiadomości Nowy przetarg na projekt i budowę odcinka S16 Borki Wielkie-Mrągowo

Rusza nowy przetarg na projekt i budowę drogi S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo. Poprzednie postępowanie unieważniono, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, jaką GDDKiA planowała przeznaczyć na inwestycję – podał rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Jak podał Głębocki, dokumentacja przetargowa trafiła już do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Oznacza to, że wkrótce na platformie zakupowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) będzie widoczny ponowny przetarg na wyłonienie wykonawcy na projekt i budowę drogi ekspresowej S16 Borki Wielkie – Mrągowo.

„Jeszcze w tym roku planujemy podpisać umowę z wykonawcą. W nowym postępowaniu przyjęliśmy inne niż uprzednio kryteria oceny ofert. Szczegółowe informacje znajdą się w treści opublikowanego ogłoszenia i zamówieniu. Nie możemy ich ujawnić przed publikacją” – wskazał Głębocki. Dodał, że realizacja zadania planowana jest na lata 2020-2023.

Rzecznik przypomniał, że poprzednie postępowanie zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła o ponad 100 mln zł kwotę, którą drogowcy planowali przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. „Cena oferty najkorzystniejszej wyniosła 708 mln 648 tys. zł, natomiast zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia kwotę 604 mln 970 tys. zł” – dodał.

Planowana inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi ekspresowej S16. Nowy odcinek drogi będzie miał długość około 16 km, w tym ok. 13 km w ciągu S16. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości: Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe.

Jak zakładają drogowcy, budowa nowej drogi skróci czasu przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Dzięki budowie obwodnicy z Mrągowa zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców – wypadki, hałas, spaliny i wibracje – wskazał Głębocki.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: