fbpx
19 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Maksymowicz, Arent i Chojecki na liście PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim

WiadomościMaksymowicz, Arent i Chojecki na liście PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego neurochirurg Wojciech Maksymowicz, posłanka Iwona Arent i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki to pierwsza trójka na liście PiS w wyborach do Sejmu z okręgu nr 35 (olsztyński).

reklama

“Na naszej liście znajdują się osoby już doświadczone zarówno w wieloletniej pracy parlamentarnej, ale również aktywni samorządowcy, przedsiębiorcy, osoby znane z działalności społecznej” – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Olsztyna Radosław Nojman.

Stwierdził, że “PiS wypełnił obietnice, z jakimi szedł do wyborów cztery lata temu”.

reklama

“Wynik wyborów pozwolił, że rząd Zjednoczonej Prawicy, obozu dobrej zmiany, rządzi samodzielnie. W tym czasie rząd PiS zrealizował albo zaczął realizację głównych sztandarowych założeń dobrej zmiany. Wystarczy wspomnieć pakiet programów socjalnych, w tym główny, najbardziej rozpoznawalny +Rodzina 500 plus+. Ponadto obniżyliśmy wiek emerytalny, podwyższony przez rząd PO i PiS, zmniejszyło się bezrobocie, prowadzimy wiele inwestycji infrastrukturalnych a polska gospodarka ma się bardzo dobrze” – mówił.

Spotkanie liderów Konfederacji z mieszkańcami Olsztyna

Według Nojmana, obecnie rządzący “w odróżnieniu od poprzedników” wykazali, że “osoby sprawujące władze mogą być wiarygodne i spełniać obietnice wyborcze a też faktycznie służyć Polakom, a naród i państwo traktować jako wartości najważniejsze”.

reklama

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na liście PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim. Na konferencji nie był obecny lider listy Wojciech Maksymowicz. Do Sejmu wystartują ponownie posłowie: Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Jerzy Gosiewski, ale także radni PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Patryk Kozłowski i Dariusz Rudnik. Listę kandydatów zamyka Michał Wypij, który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Kandydatką do Senatu w okręgu nr 87 jest Małgorzata Kopiczko.

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pisiorek
22 sierpnia 2019 09:21

PiS raczej z takimi kandydatami nie wygra….

Wstyd
21 sierpnia 2019 21:08

PiS=kasta a z tym mieli walczyć cały świat się śmieje

Polecane
Ogłoszenia
Ignacy Niemczycki zaprezentował właśnie swój program wyborczy
Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Ełku