22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Olsztynianin odpowie za kradzież. – Wyglądał na porzucony

OlsztynOlsztynianin odpowie za kradzież. - Wyglądał na porzucony

Przypadkowy mężczyzna ujął nietrzeźwego 63-latka, usiłującego ukraść przypięty do słupa rower. Jak się okazało, zatrzymany był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w więzieniu.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 22. Komenda Miejska Policji w Olsztynie otrzymała zgłoszenie, że mieszkaniec Dajtek ujął na gorącym uczynku mężczyznę próbującego ukraść rower.

Funkcjonariusze przybyli na miejsce ustalili, że mężczyzna próbował przeciąć piłką do metalu łańcuch, którym do słupa energetycznego przyczepiony był jednoślad. Policjanci przejęli zatrzymanego mieszkańca Olsztyna i wylegitymowali go. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

reklama

63-latek tłumaczył interweniującym policjantom, że rower, choć był przypięty, wyglądał na porzucony, więc postanowił go sobie wziąć – podaje KMP Olsztyn. – Andrzej C. został doprowadzony do olsztyńskiej komendy i osadzony w policyjnej celi. Sprawca został także przebadany alkometrem, który wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze dziś mężczyzna trafi do zakładu karnego. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane