fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pomoc dla polskich uczniów z Litwy

OlsztynPomoc dla polskich uczniów z Litwy

Zbiórkę środków i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół na Litwie organizuje Związek Piłsudczyków RP we współpracy z Olsztyńską Lożą BCC. Akcja ma związek z uczczeniem 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

reklama

Potrzeba takiej pomocy wynika z trudnej sytuacji polskich szkół za naszą północno-wschodnią granicą. Jak podkreślają członkowie Związku Piłsudczyków RP, władze litewskie, wykorzystując obecną skomplikowaną sytuację międzynarodową w Europie, dążą do zlikwidowania polskiej oświaty na Litwie, m.in. poprzez ograniczenie Polakom dostępu do edukacji w języku ojczystym. Polskie szkoły są niedoinwestowane, brakuje także podstawowych pomocy dydaktycznych, podczas gdy litewskie placówki dostają potężne dotacje na swoją działalność, łącznie z pełnym wyżywieniem uczęszczających do nich dzieci.

Upadek polskiego szkolnictwa na Litwie to pierwszy krok w kierunku lituanizacji mniejszości polskiej na Litwie. Obrońmy polskie szkoły na Wileńszczyźnie, wspomóżmy miejsca, które Marszałka Józefa Piłsudskiego „kochać wielkość prawdy nauczyły” – apeluje Waldemar Ziarek, prezes oddziału Związku Piłsudczyków RP.

reklama
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji

Chcemy zawieźć na Wileńszczyznę nowy sprzęt komputerowy, audio-wizualny, pomoce dydaktyczne. Zwróciłem się do moich kolegów przedsiębiorców, członków BCC, z apelem o wsparcie naszej akcji – podkreśla kanclerz BCC, Wiesław Łubiński.

Akcje pomocy można wesprzeć finansowo, wpłacając dowolne kwoty na konto Związku Piłsudczyków RP z dopiskiem “pomoc dla polskich szkół na Litwie”:

reklama

ZWIĄZEK PIŁSUDCZYKÓW RP – TOW.PAMIĘCI J. PIŁSUDSKIEGO

Nr konta 69 1020 3541 0000 5802 0248 6694

lub skontaktować się z organizatorami pod numerem tel.  602 405 945.

Akcja prowadzona będzie także 11 listopada 2015 podczas uroczystości rocznicowych. Wolontariusze Związku Piłsudczyków RP będą kwestować na rzecz wsparcia polskich szkół na Litwie.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji